Co po plaży?

Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Plażowanie jest super. Czujemy się po nim takie piękne, wypoczęte, rozleniwione, młode, atrakcyjne… do czasu, aż któregoś pięknego dnia nie zauważymy podejrzanej szorstkości skóry i białego nalotu w postaci łuszczącego się naskórka. Plażowanie, niestety, skutecznie wysusza skórę – szczególnie, jeśli przy okazji taplamy się w słonej wodzie. Dlatego po każdym powrocie z kąpieli słonecznej trzeba wziąć prysznic, aby porządnie zmyć z siebie drobinki piasku i pozostałości wody morskiej oraz środków do opalania. Uwaga: bezpośrednio po plaży nie należy brać kąpieli, bo nawet te wodne, jeśli długo wylegujemy się w wannie, wysuszają skórę. To raz. Dwa – skóra podrażniona słońcem nie lubi kontaktu z ciepłą wodą i dlatego letni prysznic oraz solidna porcja środka myjącego, najlepiej w postaci łagodnego żelu z esencjami roślinnymi i olejkami o charakterze nawilżająco-natłuszczającym, to najlepsze, co możemy zafundować swojej skórze. Po umyciu i dokładnym spłukaniu ciała (to ważne!), delikatnie wycieramy się miękkim ręcznikiem i na jeszcze lekko wilgotną skórę nakładamy masującymi ruchami balsam lub inny preparat nawilżający. Warto zadbać o to, aby przed nałożeniem ubrania środek całkowicie wchłonął w skórę – inaczej nawilży odzież a nie nas;-). Zabieg mycia i nawilżania należy bezwzględnie powtarzać po każdym powrocie z plaży, a balsamu nie żałować skórze także przy wieczornej toalecie.

Kiedy jednak naskórek jest szorstki i łuszczący się, nie obędzie się bez peelingu. Można zastosować środki dostępne w sklepach, albo też do garści grubego cukru dosypać otrąb lub płatków pszennych czy owsianych i taką mieszanką – albo samymi płatkami czy otrębami – masować wilgotne ciało. Oczywiście po zakończeniu zabiegu konieczne będzie dokładne spłukanie skóry i nawilżenie jej balsamem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.