Krótka encyklopedia opalania natryskowego

naked-453253_640Fani amerykańskich seriali na pewno oglądali Przyjaciół (oryginalny tytuł Friends) i pamiętają, co stało się z Rossem, kiedy chciał spróbować opalania natryskowego. Niestety ten zabieg nie wyszedł zbyt dobrze. Wielu ludzi, nie tylko przez to, ale po prostu przez inne nieszczęśliwe wypadki z opalaniem, raczej unika solarium. Nie zdają sobie sprawy, że wystarczy podejść do tematu z umiarem, a wszystko skończy się ładną i zdrową opalenizną.

Opalanie natryskowe jest na pewno lepsze od samoopalacza. Czemu? Przede wszystkim nakłada go doświadczona i wykwalifikowana kosmetyczka. Poza tym, dzięki temu, że preparat jest w aerozolu, a nie w kremie, poprzez rozpylanie i nacisk powierza rozkłada się na ciele bardzo równomiernie. Minimalizuje to właśnie takie efekty, które można zauważyć na skórze po użyciu samoopalacza, czyli dziwne, nieestetyczne plamy. Poza tym po płynie SunFX skóra nadal wygląda zdrowo, ma piękny kolor. Naskórek po użyciu samoopalacza niestety nie wygląda jak zdrowo opalony, a wręcz przeciwnie – pomarańczowy kolor to wręcz karykatura opalonego ciała.

Istnieją pewne środki ostrożności, które należy stosować po opalaniu natryskowym. Przede wszystkim do około 10 godzin po zabiegu nie należy się kąpać ani wykonywać czynności, przez które skóra człowieka się poci. Preparat może wtedy zacząć spływać ze skóry, co utworzy nieestetyczne, blade linie. Poza tym nie można korzystać z sauny ani basenu – ale tylko przez parę pierwszych dni. Aby jeszcze bardziej utrwalić opaleniznę, można nawilżać skórę różnymi balsamami czy kremami. Po 10 godzinach preparat można spokojnie i bez problemu zmyć pod prysznicem. Należy stosować jedynie żelu, a myć się samą ręką, bez żadnych myjek czy gąbek peelingujących, można bowiem wtedy zetrzeć naskórek.

Preperat, którego używa się do opalania natryskowego, nie posiada żadnych konserwantów, a w większości składa się właściwie z samej wody. Co ciekawe DHA, wchodzący w skład płynu SunFX, nie jest też barwnikiem – to pochodna cukru, która w kontakcie z martwym naskórkiem nadaje mu naturalny, piękny i brązowy kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.