Co zrobić ze skórkami przy paznokciach?

orange-juice-569064_640„Zadziorki” przy paznokciach są bardzo nieestetyczne i irytujące. Suche, nieusuwane skórki sprawiają czasem dużo bólu, są w stanie doprowadzić do krwawienia i stanów zapalnych. Jak sobie z nimi radzić?

Złe detergenty i nadmierne wysuszenie

Zadziorki przy paznokciach pojawiają się z różnych powodów. Najważniejszym z nich jest zaniedbywanie pielęgnacji dłoni i zapominanie o ochronie skóry podczas wykonywania różnych prac domowych. Dłonie wysusza każdy kontakt z wodą. Dzieje się tak, ponieważ skóra dłoni jest cienka i nie ma wielu gruczołów łojowych. Nie potrafi się zatem sama natłuszczać, przez co bez odpowiedniej pielęgnacji może stać się szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Przy paznokciach pojawią się wtedy zadziorki. Dlatego tak ważne jest, żeby właściwie dbać o skórę dłoni. Po każdym kontakcie z wodą należy wetrzeć w nie krem do rąk. Jeśli używa się silnych detergentów, trzeba obowiązkowo zakładać gumowe rękawiczki ochronne. Zadziorki lubią także powstawać podczas zimy lub nagłych zmian temperatur. Dobrze jest więc jesienią i zimą nosić bawełniane rękawiczki, które ochronią dłonie przed przemarznięciem.

Odpowiedni manicure

Żeby pozbyć się irytujących skórek przy paznokciach trzeba także pamiętać o regularnych zabiegach manicure. Powinno się go wykonywać za pomocą szklanych lub papierowych pilniczków. Skórek lepiej nigdy nie wycinać cążkami! O wiele lepszym sposobem jest ich delikatne przesuwanie za pomocą drewnianego patyczka. W salonie kosmetycznym easynails.pl przed odsunięciem skórek zmiękcza się je za pomocą specjalnego preparatu. Dzięki temu bardzo łatwo można się ich pozbyć. Lepiej nie próbować usuwać skórek cążkami – czasami nieumiejętne, zbyt głębokie wycinanie jest przyczyną powstawania jeszcze gorszych zadziorków.

Dobrym sposobem na skórki jest także stosowanie kąpieli w oliwce. Wystarczy zamoczyć dłonie w ciepłej oliwie i poczekać parę minut. Warto także tuż przed snem wcierać w skórki natłuszczający kosmetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.