Czy poduszka ma istotny wpływ na jakość snu?

lady-865086_640

Wygodne łóżko nie zagwarantuje nam komfortowego wypoczynku. Na jakość snu wpływa także prawidłowe urządzenie całej sypialni. Należy również pamiętać o dobraniu odpowiedniego materaca oraz poduszki. Wybór poduszki nie powinien być przypadkowy, ponieważ źle dobrana obniży jakość snu.

Rodzaje poduszek

Polski rynek oferuje poduszki z różnego rodzaju wypełnieniem. Można je podzielić na dwa rodzaje: z wypełnieniem naturalnym oraz z wypełnieniem syntetycznym. W dawnych czasach poduszki z wypełnieniem naturalnym były jedynym dostępnym rodzajem. W chwili obecnej są to jedne z najdroższych modeli. Wsad naturalny świetnie odprowadza nadmiar wilgoci i jest bezpieczny dla skóry. Do wkładów naturalnych zaliczamy:

 • pierze,
 • puch,
 • jedwab,
 • wełnę,
 • orkisz,
 • len,
 • łuski prosa,
 • bambus,
 • zieloną herbatę.

Na rynku dostępne są także poduszki ze sztucznym wypełnieniem. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na jego jakość – najlepiej nie kupować tych najtańszych. Poduszki z wypełnieniem syntetycznym można często prać. Nadają się dla alergików i nie uczulają. Wśród wypełnień syntetycznych wyróżnia się:

 • anilanę,
 • granulat z poliestru lub silikonu,
 • włókno poliestrowe lub silikonowe,
 • lateks,
 • piankę termoelastyczną lub poliuretanową.

Jak wybrać najlepszą poduszkę?

W poduszce najważniejsze jest wypełnienie oraz jej kształt. Najlepiej dobrać poduszkę do pozycji w jakiej lubimy spać. Poduszki kwadratowe zapewnią wygodny sen w każdej pozycji. Poduszki ortopedyczne są idealne do korygowania położenia ciała. Dzięki specyficznej budowie prawidłowo podpierają kręgosłup i zapobiegają napięciom mięśni w czasie snu. Polecane są osobom mającym problemy z zasypianiem lub budzącym się z bólami głowy, mięśni karku i ramion. Warto również zwrócić uwagę na wysokość poduszki. Osoby śpiące na plecach powinny mieć średnio twardą poduszkę o średniej wysokości. Śpiący na boku potrzebują bardziej twardej i wysokiej poduszki. Jeśli natomiast lubimy spać na brzuchu to najlepsza będzie płaska, miękka poduszka. Wszystkie te modele dostępne są w ofercie firmy Tempur, która od lat 80-tych dba o komfortowy sen użytkowników z 87 krajów i jest liderem w swojej branży.

Dlaczego warto inwestować w wysoką jakość?

Kupując poduszkę nie należy zrażać się wysoką ceną niektórych modeli. Wysoki koszt zakupu przeważnie oznacza najlepszą jakość. Poduszki firmy Tempur nie należą do najtańszych, dają jednak gwarancję komfortowego i bezpiecznego wypoczynku. Zastosowano w nich szczególne wypełnienie, które powstało w NASA. Dzięki niemu ciężar ciała rozkłada się równomiernie, redukowane są wszelkie naciski, a także powraca właściwe krążenie. Wysoka jakość to także pewność, że nie będziemy przez całą noc przewracać się z boku na bok w poszukiwaniu najlepszej pozycji i ułożenia poduszki. Firma Tempur oferuje szeroką gamę produktów, dzięki czemu każdy znajdzie idealny model, dopasowany do własnych potrzeb. Poduszki te są odporne na deformacje, dlatego swoim właścicielom służą przez długie lata.

Dobrze dobrana poduszka zapewni nam komfortowy sen oraz zdrowy kręgosłup. Rodzaj zastosowanego wypełnienia, jej kształt oraz wysokość należy dobrać odpowiednio do indywidualnych potrzeb, co pozwoli na spokojne przespanie całej nocy. Warto wybierać poduszki najlepszej jakości, ponieważ tylko one zachowują swoje właściwości przez lata.

https://youtu.be/V5GGX8Gwlj4

Więcej na: https://www.youtube.com/channel/UC_NNmOr-9hswLipjd9RLzmg

Komentarze
 1. 5 lat temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.