Endomasaż – przebieg, cena, opinie

Endomasaż– na czym polega?

mohamed_hassan / Pixabay

W czasach, gdy większość problemów związanych ze zdrowiem i urodą rozwiązuje się za pomocą tabletek, cudownych diet i zabiegów chirurgicznych, istnieje mimo wszystko swoista alternatywa – endomasaż. Endomasaż to zabieg bezinwazyjny, co może być dobrą wiadomością dla wszystkich, których zawiodły inne metody, a szukających innych rozwiązań niż skalpel. Warto zapoznać się z jego przebiegiem, a także z efektami, jakie gwarantuje nam korzystanie z zabiegu. Inne istotne informacje to cena i opinie na temat owej metody.

Endomasaż – na czym polega?

Endermologia jest to technika masażu wykorzystująca podciśnienie, dzięki czemu można działać na skórę z dużym naciskiem. Przed zabiegiem pacjentki zakładają specjalny kostium, który zapobiega bezpośredniemu kontaktowi masażera ze skórą. Unikamy zaciągania włosków, a osoba wykonująca zabieg ma zapewnioną większą płynność ruchów. Głowica składa się z dwóch rolek, przesuwających się względem siebie i obracających się wokół własnej osi. Masażer zasysa fałd skóry, dzięki czemu można oddziaływać na niego zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Działanie wewnętrzne jest pomocne szczególnie przy likwidacji cellulitu oraz stymulacji produkcji kolagenu, dzięki czemu zabieg ma działanie odmładzające.

Jakie korzyści daje korzystanie z endomasażu?

W przypadku walki z cellulitem kluczowe staje się rozbijanie zalegających pod skórą komórek tłuszczowych, co ułatwia ich usunięcie. Oprócz tego w wyniku stymulacji skóry poprawia się krążenie krwi i limfy, co przyspiesza procesy usuwania toksyn z organizmu. Dzięki stymulacji mikrokrążenia za pomocą endomasażu zmniejszają się obrzęki. Jeśli zdecydujemy się na pełną serię zabiegów, możemy nie wyrzucać tak ukochanych przez nas starych dżinsów, ponieważ endomasaż pomaga także w redukowaniu zbędnych centymetrów. Oprócz tego stymuluje on również pozbywanie się nadmiaru wody. Nawet jeśli po zabiegu nie widać jeszcze oczekiwanych efektów, nasz humor i tak może być lepszy niż przed zabiegiem! Dzieje się tak, gdyż zabieg stymuluje produkcję endorfin, hormonu odpowiedzialnego za odczuwanie szczęścia.

Ile kosztuje zabieg?

Po zapoznaniu się z licznymi zaletami endomasażu prędzej czy później pojawia się nieodzowne pytanie: ile takie cuda kosztują? Otóż jeśli mowa o pojedynczym zabiegu, jego cena jest dosyć osiągalna, a wynosi 150 zł. Konieczne są jednak co najmniej dwa zabiegi w miesiącu, a efekty są widoczne po dziesięciu lub dwudziestu sesjach. W związku z tym endomasaże zaleca się jedynie osobom mocno zainteresowanym tematem, gdyż pojedyncze zabiegi niekoniecznie spełnią swoją funkcję.

Endomasaż – opinie i przeciwwskazania

Po zapoznaniu się z opiniami pań będących po zabiegu staje się jasne, że kluczową sprawą jest nie tyle cena lub nawet stopień zaawansowania problemu, z jakim przychodzi nam się zmagać, ile kwalifikacje osoby, która ma wykonywać zabieg. Długość zabiegu może wynosić nawet do 45 minut, zatem nieodpowiednio potraktowana skóra narażona jest na siniaki.  Z pewnością warto przejrzeć oferty dobrych klinik, w których można skorzystać z zabiegu. Należy jednak pamiętać o jednej prostej zasadzie – nie każdemu służy to samo. Endomasaż nie jest wskazany dla pań w ciąży, zmagających się z żylakami czy też naczyniakami. Powinny go unikać również osoby biorące leki na krzepliwość krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.