Jak działa pierścień erekcyjny? Wszystko, co powinnaś wiedzieć

shutterstock_354146012

Pierścień erekcyjny to dobry sposób na łóżkowe kłopoty twojego partnera. Dzięki niemu szybko wróci do dawnej sprawności i znów nabierze pewności siebie. Zobacz, czym jest cock-ring, w jaki sposób działa i kiedy pomoże podkręcić atmosferę w waszej sypialni.

Pierścień erekcyjny – co to takiego?

Pewnie nieraz obiła ci się o uszy nazwa pierścień erekcyjny, czy też potocznie cock-ring. Zastanawiałaś się, co to takiego? Pierścień erekcyjny to sprytne urządzenie wspomagające wzwód. Samo w sobie nie wywołuje erekcji, lecz jedynie pomaga ją podtrzymać. Działa na zasadzie opaski uciskowej – po założeniu na penisa i odpowiednim dopasowaniu pierścień blokuje odpływ krwi z ciał jamistych. Dzięki temu wspomaga ukrwienie członka i pozwala na odbycie udanego stosunku. Podstawową funkcją pierścienia erekcyjnego jest wspomaganie mężczyzn borykających się z problemami ze wzwodem. W dzisiejszych zabieganych czasach jest to niestety częsta przypadłość: niekiedy to tylko przejściowa niedyspozycja, czasem jednak problem przedłuża się i wymaga odpowiedniego leczenia. Pierścienie erekcyjne dostępne na rynku mają nie tylko działanie wspomagające długotrwały wzwód – stanowią także ciekawy erotyczny gadżet, ponieważ bywają wyposażane w funkcję wibrowania lub w wypustki masujące.

Skąd się biorą problemy twojego partnera?

Problemy z erekcją dotyczą bardzo wielu mężczyzn i mogą mieć różnorakie podłoże. Wyróżnić można przyczyny psychologiczne oraz somatyczne, czyli związane z fizjologią. Wśród przyczyn psychologicznych wymienić należy depresję, zaburzenia emocjonalne, życie w stresie. Problemy ze wzwodem często mają młodzi, aktywni zawodowo mężczyźni, którzy nie mają czasu na odpoczynek, zaniedbują zdrowe żywienie, żyją w ciągłym napięciu. Do tego rodzaju dolegliwości przyczyniają się także używki. Problemy erekcyjne mogą być wywoływane również przez choroby niezwiązane ze sferą seksualną, takie jak cukrzyca, miażdżyca, niewydolność nerek i wątroby czy też zaburzenia krążenia. Kolejną przyczyną somatyczną są także nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej organizmu, choroby prostaty oraz przewodu moczowego.

Czy to się leczy?

Sporadyczne problemy ze wzwodem nie są powodem do paniki. Warto zastanowić się nad przyczyną – być może były to silny stres, przemęczenie, zwyczajne niewyspanie. Jeśli jednak łóżkowa niedyspozycja partnera powtarza się, warto nakłonić go do wizyty u lekarza. Pierścień erekcyjny stanowi doraźną pomoc w problemie, nie jest jednak metodą leczenia. Przedłużające się kłopoty z erekcją wymagają przeprowadzenia odpowiednich badań. Dzięki nim można wykryć poważne choroby lub je wykluczyć. Konsultacja z lekarzem i odpowiednia terapia pozwolą mężczyźnie wrócić do pełnej sprawności seksualnej.

Pierścień erekcyjny to bardzo pomocne urządzenie rozwiązujące problemy erekcyjne partnera i pozwalające cieszyć się udanym życiem seksualnym. Oprócz stosowania pierścienia warto jednak także dotrzeć do źródła dolegliwości. U podłoża problemów z erekcją mogą leżeć zarówno drobne, jak i poważne, wymagające leczenia przyczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.