Jesteś mamą? Zadbaj o siebie!

21Każda z nas jest mamą przez cały czas, zawsze i wszędzie. Nasz czas pracy to 24 godziny, siedem dni w tygodniu niezależnie od  świąt, chorób czy innych czynników. Nasze dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, wymagają od nas wzmożonej uwagi przez cały dzień, absorbują większość naszego czasu.
Jednak dziecko nie powinno być wytłumaczeniem dla naszego zaniedbanego wyglądu.

Okres zaraz po porodzie jest czasem, kiedy mamy dużo mniej czasu na dbanie o swój wygląd. Potrzebujemy chwili, aby przestawić na nowy rytm dnia, życia. Jednak gdy tylko poczujemy się lepiej zróbmy coś ze sobą: wybierzmy się do fryzjera lub do salonu kosmetycznego. W salonie kompleksowo będziemy mogły zadbać o swoją twarz, paznokcie oraz pozbyć się zbędnego owłosienia (np. poprzez depilację pastą cukrową).

Wyjście do salonu kosmetycznego może być czasochłonne, ale pamiętajmy o tym, że efekty zabiegów w nim wykonanych, będą na pewno bardziej trwałe niż tych wykonanych w domu. Zwłaszcza depilacja okaże się na pewno bardziej skuteczna niż szybkie usunięcie włosków w domu maszynką. Depilacja pastą cukrową jest metodą bezpieczną, ponieważ bazuje jedynie na naturalnych składnikach. Mogą ją zatem stosować zarówno kobiety karmiące jak i alergicy.

Dodatkową zaletą wyjścia do salonu kosmetycznego jest możliwość spotkania się z innymi ludźmi. Na pewno wiele z nas, na początku swojej kariery mamy odniosło wrażenie, że temat dzieci jest teraz jedynym na jaki można rozmawiać. W większości przypadków spotykamy się teraz z innymi mamami, jednak podczas wizyty w salonie będziemy mogły poruszyć również inne tematy, dzięki czemu znowu będziemy na bieżąco w tym co dzieje się na świecie. Zadbamy w ten sposób nie tylko o własne ciało, ale również o umysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.