Książka na wolne popołudnie – co wybrać?

książki na wolne popołudnie – co wybrać?

silviarita / Pixabay

Nie zawsze mamy ochotę na tak chętnie promowane dziś aktywne spędzanie czasu. Kuszącą alternatywą dla ruchu na świeżym powietrzu staje się książka. Na długie godziny wciąga nas w inny świat, pozwala zapomnieć o problemach i rozwinąć wyobraźnię. Książki na Twojej półce od dawna czekają na to, by umilić Ci czas? A może znasz je już od dawna na pamięć? Poniżej zatem przykłady lektur, dzięki którym wypełnisz sobie wolny czas w hamaku.

Chwila odpoczynku – tylko z dobrą książką

RANCZO. Kulisy serialu wszech czasów

Fenomenalna książka autorstwa Eli Piotrowskiej i Marty Lipeckiej, które poznały serial od środka. Obserwując produkcję od kuchni, mogą zapewnić fanom solidną porcję informacji na temat największej produkcji ostatnich lat. Ranczo to nie tylko serial, który zgromadził wokół siebie rzeszę oddanych widzów, śledzących losy ulubionych bohaterów z zapartym tchem mimo upływu lat. Jest to także dzieło wyjątkowych ludzi, którzy w swoich rolach okazali się po prostu niezastąpieni. Liczne anegdoty, wpadki, ciekawostki, fragmenty najlepszych scen oraz liczne zdjęcia – wszystko to składa się na obszerne kompendium wiedzy, jakie powinno być pozycją wręcz obowiązkową dla wszystkich miłośników serialu.

Dom na plaży

Niezwykła opowieść, jaka stworzyła Sarah Jio, przenosi nas w świat zarówno niezwykły, jak i niebezpieczny. Główną bohaterka jest Anne, która pod wpływem impulsu decyduje się zrezygnować z wygodnego życia. Składa się ono z ekskluzywnych przyjęć, a także z planowanego ślubu z ukochanym mężczyzną. Anne wraz ze swoją przyjaciółką Kitty wyjeżdża na wyspę Bora-Bora. Dziewczęta nie uciekają tam jednak na wakacje. Obie bohaterki lądują w stacjonującym na miejscu oddziale pielęgniarek, wspomagających żołnierzy w działaniach wojennych. W trakcie pobytu na wyspie, Anne nawiązuje przyjaźń z Westrym, będącym jednym z żołnierzy. Para po pewnym czasie odkrywa opuszczony dom na plaży.  Staje się on świadkiem rodzącego się między nimi, utrzymywanego w tajemnicy uczucia. Niepozorna chatka skrywa jednak również inne sekrety… Liczne perypetie głównych bohaterów, bajkowa sceneria we wciągający sposób przeplatana z budzącą napięcie niestabilną sytuacją, a wszystko to z pięknym wątkiem miłosnym w tle. Dom na plaży to książka będąca idealną propozycją na leniwe popołudnie.

Przygody Hucka Finna

Klasyka autorstwa nieśmiertelnego Marka Twaina to powieść, którą pamięta się latami. Jest to kontynuacja książki o przygodach kochanego przez czytelników Tomka Sawyera, lecz tutaj głównym bohaterem jest jego przyjaciel, Huckleberry. Huck jest chłopcem pochodzącym z niższych warstw społecznych, który trafia pod opiekę owdowiałej Miss Watson. Kobieta stara się zapewnić chłopcu jak najlepsze wykształcenie, z różnym jednak skutkiem. Chłopiec, z natury niesforny, przysparza czasem kłopotów, które śledzimy z rozbawieniem. Po pewnym czasie do miasta powraca ojciec Hucka, znany jako alkoholik i awanturnik, który porywa syna i przetrzymuje w opuszczonej chatce. By się ratować, pod nieobecność ojca Huck pozoruje własną śmierć i ucieka na pobliskie wysepki. Spotyka tam Jima, murzyna służącego u Miss Watson, który uciekł, gdy dowiedział się o zamiarach sprzedania go do Nowego Orleanu. Okazuje się, iż ucieczka Jima i „morderstwo” Hucka zbiegły się w czasie, co zmusza obu bohaterów do wyruszenia w podróż w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca. Tu rozpoczyna się pełna przygód wyprawa, od której trudno się oderwać. Jeśli masz zatem ochotę na powrót do ukochanych książek z dawnych lat, Przygody Hucka Finna mogą być całkiem dobrą propozycją.

Jim Morrison. Zycie, śmierć, legenda.

Dokładna biografia jednej z największych gwiazd rocka lat 60. autorstwa Stephena Davisa to niewątpliwa gratka dla melomanów. Książka prezentuje wnikliwy obraz czasów rewolucji obyczajowej, suto okraszonej hitami, których słuchamy do dziś. Biografia wprowadza nas w szalone lata życia artysty, począwszy od dzieciństwa, poprzez lata młodzieńcze, początki kariery i szczyt popularności, wzloty i upadki, aż po tragiczny koniec, jaki nastąpił, gdy Morrison miał zaledwie 27 lat. Jak powstawały liczne przeboje i co się za nimi kryje? Jaka jest geneza skandalicznego „The End”? Biografia zawiera także liczne odniesienia do utworów innych muzyków, jakie tworzyły ówczesny krajobraz społeczny. Oprócz tego dowiadujemy się, jakie pozycje literackie ukształtowały umysł młodego twórcy. Przeczytamy także szereg refleksji, dających pełniejszy obraz sukcesu, jaki odnieśli The Doors w czasach obyczajowej rewolty. Biografia Jima Morrisona jest to coś, czego absolutnie nie można przegapić. Książka jest wręcz przesycona energią i klimatem minionych lat. Skandale z udziałem artysty, szczegóły z życia prywatnego, a także wgląd w relacje, jakie panowały pomiędzy członkami zespołu to jedynie przykłady tego, co nas czeka po otwarciu książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.