Manicure hybrydowy. O czym powinieneś wiedzieć?
Manicure hybrydowy jest symbiozą między tipsami a manicurem klasycznym. Podczas jego tworzenia nie nakłada się na paznokcie żadnych plastikowych części. Naturalną płytkę paznokcia utwardza się tylko przy pomocy błyszczącego żelu. Ten sposób zdobienia pojawił się dopiero kilka lat temu i stosunkowo niedawno zaczął zdobywać popularność.
Właściwości hybrydy
Manicure hybrydowy ma wiele zalet. Przede wszystkim wyróżnia się dużą trwałością na odpryskiwanie i zmianę koloru. W założeniu powinien utrzymać się na płytce paznokcia przez 2 tygodnie i zwykle faktycznie to się udaje. Nawet jeśli z nałożonym manicurem hybrydowym uprawia się sport lub wykonuje forsowną pracę fizyczną, lakier najprawdopodobniej bez problemu utrzyma się na miejscu. Raczej nie odpryśnie, jest też odporny na zarysowania i zadrapania. Dodatkowo tego typu manicure potrafi wydobyć nawet bardzo nasycone kolory lakierów.
Jego dużym plusem jest także niespotykany i bardzo wyrazisty efekt „mokrego paznokcia” – czyli blasku przypominającego szlifowane szkło.
Sposoby nakładania
Manicure hybrydowy wykonuje się w salonach kosmetycznych. Na samym początku zabiegu paznokcie przygotowuje się standardowo, podobnie jak w przypadku manicuru klasycznego. Najpierw nadaje się płytce odpowiedni kształt, usuwa się skórki i odtłuszcza płytkę. Później nakłada się bazę żelową i dwie warstwy wybranego przez klientkę lakieru. Sam wierzch paznokcia kosmetyczka smaruje środkiem utrwalającym i nadającym błysku. Każdą wartwę utwardza się w świetle lampy UV.
Klientkom podoba się możliwość wybierania zdobień. Manicure hybrydowy może być wykonywany z różnego rodzaju wzorami. Wszystkie warianty przystrajania są możliwe do wykonania. Co ciekawe, manicure hybrydowy może być także elementem… terapii. Jeśli ktoś ma słabe paznokcie i zmaga się z ich rozdwajaniem, może utwardzić je za pomocą manicuru hybrydowego. Żel, oprócz nadania pięknego połysku, dobrze sprawdza się jako umocnienie płytki paznokcia.