Materiały wykorzystywane do produkcji pościeli

141889054828663700Na dobry sen wpływa kilka czynników, w tym odpowiednia temperatura, wygodne łóżko ale również dobór pościeli. Wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj materiału wybrać?

Dokonując zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na takie czynniki jak np. stan zdrowia, pora roku, temperatura powietrza. Ważnym elementem jest również dobór pościeli do wnętrza danego pomieszczenia.

Wśród materiałów można wyróżnić kilka tkanin. Pierwszą z nich jest flanela. Ma ona wielu zwolenników, ponieważ jest delikatna oraz bardzo ciepła- w sam raz na chłodne jesienne i zimowe noce. Pościel flanelowa zrobiona jest z wełny lub bawełny. Następnym rodzajem pościeli jest satyna. Zdania, co do tej tkaniny są podzielone. Zwolennicy uważają, że pomimo, iż jest cienka i delikatna to bardzo szybko się nagrzewa. Do jednych z najbardziej luksusowych tkanin należy jedwab. Podobnie jak satyna jest przyjemny w dotyku. Pościel jedwabna nie należy do tanich jednakże chroni ciało przed nagrzaniem i zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. W Polsce ogromną popularnością cieszy się pościel sztuczna-syntetyczna. Może składać się np. z bawełny oraz poliestru. Posiada niestety wiele wad. Często powoduje podrażnienie skóry oraz nie zapewnia odpowiedniej wentylacji. Walorem jest niska cena. Osoby skłonne do alergii mogą dokonać wyboru pośród kory, flaneli, o której wcześniej była mowa jak również lnu. Wszystkie te materiały nie powodują powstawania alergii. Zapewniają one dobrą wentylację oraz utrzymują ciepło. Należy wspomnieć, iż są łatwe w utrzymaniu. Jedyną wadą lnu jest podatność na gniecenie się.

Wyróżniamy również kołdry antyalergiczne, które wykonane z wysokiej jakości policottonu, czyli tkaniny bawełniano-poliestrowej. Wypełnione są cieniutkimi spiralnie skręconymi włóknami poliestrowymi, co nadaje im miękkość, puszystość oraz trwałość. Tkanina ta utrudnia rozwój mikrobów.
Dokonując wyboru odpowiedniej pościeli należy upewnić się z jakiego materiału jest wykonana. Można  kierować się także porą roku (zima flanele, pościele z wełny itp. wiosna-lato satyna, jedwab itd.). Ponadto trzeba zwrócić uwagę na rozmiar oraz na wykończenie. Niewątpliwie ostatnim czynnikiem wpływającym na dokonanie zakupu powinna być cena.

Źródło:

http://www.alsos.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.