Miłorząb japoński – właściwości

 

miłorząb japoński

Arcaion / Pixabay

 

Miłorząb japoński zasłynął w dużej mierze jako drzewo długowieczne i odporne na różnego rodzaju niekorzystne warunki. Nazwa miłorząb japoński może być nieco myląca, gdyż drzewo te oryginalnie pochodzi z północno-wschodnich Chin, a nazwę swą czerpie prawdopodobnie stąd, że pierwsze okazy przywędrowały do Europy (a konkretnie do Holandii) właśnie z Japonii. Szacuje się, że miłorząb jest w stanie przeżyć 3 do 4 tys. lat. Drzewo te dobrze znosi zasoloną glebę, suszę i mróz. W różnego rodzaju źródłach można przeczytać o szerokim wachlarzu jego zastosowań. A jak te właściwości wykorzystać? Odpowiedź poniżej.

Właściwości miłorzębu japońskiego

Miłorząb japoński dzięki swoim właściwościom jest dobrym środkiem wspomagającym krążenie krwi, co wspiera pracę mózgu i polepszenie koncentracji. Preparaty z miłorzębu poleca się szczególnie osobom dotkniętym starczą demencją lub Alzheimerem. Jednakże i młodsi wiekiem mogą z owych dobrodziejstw skorzystać. Dlatego, w razie problemów z zapamiętaniem ogromu informacji przed sprawdzianem czy też wobec większych wyzwań, takich jak matura czy sesja, wspomóc się można dobrodziejstwami natury i skorzystać z naturalnych preparatów na bazie miłorzębu. Wyciąg z miłorzębu usprawnia także pracę serca i innych narządów. Herbatka z miłorzębu często zalecana jest jako środek wspomagający przy depresji. Dzięki zawartości flawonoidów miłorząb jest polecany przy zapobieganiu nowotworom czy cukrzycy. Jest dobrym sojusznikiem w walce o jak najdłuższe zachowanie młodego wyglądu. W kwestii wykorzystania tych właściwości w praktyce należy łyżkę suszonych liści zalać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem przez 10 minut. Zalecane spożycie to dwie szklanki naparu w ciągu dnia.

Miłorząb japoński na urodę i dobrą pamięć

Miłorząb dwuklapowy pomaga w walce z cellulitem. Dzięki temu, że zawiera flawonoidy, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, a łącząc to z usprawnionym krążeniem krwi, efekt jest gwarantowany. Osoby borykające się z obrzękiem nóg też będą mu wdzięczne, dlatego dobrym zaleceniem będzie żel zawierający wyciąg z miłorzębu japońskiego, kasztanowca oraz babki lancetowatej. Dzięki swojemu działaniu uelastyczniającemu i wzmacniającemu naczynia krwionośne, ekstrakty z miłorzębu odnaleźć można również w kremach na pękające naczynka. Jednak nie tylko one mogą przestać być dla nas utrapieniem dzięki kremom na bazie miłorzębu. Ze względu na silne właściwości antyoksydacyjne, miłorząb skutecznie wspiera walkę ze zmarszczkami. Dzięki usprawnieniu krążenia krwi, znikają także problemy z wypadaniem włosów, zatem możemy znów cieszyć się bujną fryzurą.

Miłorząb japoński dobry dla zdrowia

Osoby z wadą wzroku również docenią właściwości miłorzębu. Dzięki wspomaganiu prawidłowego krążenia (w tym wypadku mowa o poprawie mikrokrążenia w gałce ocznej), poprawia się ostrość wzroku. Oprócz wspomagania dobrego widzenia, pamięci, wzrostu włosów lub walki z cellulitem, wyciąg z miłorzębu ma nieocenione właściwości w walce z cukrzycą, wspomaga zapobieganie zawałom lub też dochodzenie do siebie po przebyciu takowego. Za sprawą działania przeciwzakrzepowego może przeciwdziałać udarom mózgu, zmniejsza także ryzyko wystąpienia miażdżycy.

Jak w każdym innym przypadku, przed zastosowaniem preparatów na bazie miłorzębu japońskiego, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Przede wszystkim, z miłorzębu japońskiego muszą zrezygnować osoby z chorobami krążenia, z uwagi na ryzyko niekontrolowanego krwawienia. W razie wszelkiego rodzaju wątpliwości, zalecana jest konsultacja z lekarzem, który podejmie ostateczną decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.