Vagisil – intymnie i bezpiecznie

141084600268179000Są takie tematy, które niełatwo kobietom poruszać. Z drugiej strony bywa, że są to zagadnienia istotne z wielu względów. Niewątpliwie higiena intymna to właśnie taki obszar, który jest ważny dla każdej kobiety, również dlatego, że tak trudno czasem zadać pytania. Dlatego warto przybliżyć kluczowe zasady i zagadnienia w tym temacie i podsunąć kilka praktycznych wskazówek.

Od dziewczynki do kobiety – higiena intymna

Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla zdrowia kobiety, jej komfortu oraz dla poczucia pewności i dobrego samopoczucia. Teoretycznie to po prostu jeden z obszarów kobiecego ciała. Ale jest to miejsce wyjątkowe z uwagi na bardzo wrażliwą, delikatną skórę oraz specyfikę środowiska okolic intymnych. Ze względu na ph, wilgotność i florę bakteryjną, bardzo łatwo o podrażnienia, a nawet stany zapalne. Dlatego podstawowe zasady związane z higieną intymną powinna znać każda dziewczynka, nastolatka, młoda i dojrzała kobieta.

Vagisil do intymnej pielęgnacji i higieny

Przede wszystkim do higieny należy używać specjalnych preparatów przeznaczonych do okolic intymnych. W zależności od stanu zdrowia, wrażliwości można znaleźć odpowiedni produkt. Taki jak np. Vagisil płyn do higieny intymnej o zbalansowanym PH. Należy także pamiętać o tym, aby myć się co najmniej dwa razy dziennie, a w czasie miesiączki częściej. Szczególnie o higienę dbamy również wtedy, kiedy jest bardzo ciepło, w przypadku problemów hormonalnych czy nadmiernego pocenia. Zresztą można bez trudu znaleźć produkty do pielęgnacji okolic intymnych, które pomagają w trudnych, awaryjnych sytuacjach. I tak np. Vagisil płyn do higieny intymnej Odor Control czy Deo-Spray do higieny intymnej blokujący nieprzyjemny zapach zapewniają komfort, dają pewność czystości i świeżości w każdych okolicznościach, a jednocześnie pielęgnują, chronią i zapewniają zrównoważone Ph.

 

Vagisil – profilaktyka i kuracja

A co jeśli pojawią się niepokojące objawy, takie jak świąd, pieczenie? Można najpierw zastosować dostępne środki, takie jak chociażby Vagisil krem aktywny do higieny intymnej, który łagodzi i likwiduje nieprzyjemne odczucia, a także tworzy barierę ochronną, aby nie dopuścić do infekcji. Na pewno dobrym pomysłem jest wizyta u lekarza, która będzie nieodzowna jeśli objawy nie ustępują albo się zaostrzają.

W ramach działań profilaktycznych, w trosce o higienę okolic intymnych i zdrowie, warto stosować odpowiednie produkty, płyny, żele do higieny intymnej. Na stronie http://www.my-vagisil.pl/ znajdziemy pełen wybór i kompleksowe informacje o skutecznych i bezpiecznych preparatach do higieny intymnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.