Zabieg HIFU – bezinwazyjny lifting twarzy

HIFU i modelka

Piękno to pojęcie względne, jednak XXI wiek zmusza nas do ciągłego dbania o swój wygląd. Szybkość naszego życia, stres oraz szkodliwe warunki atmosferyczne nie wpływają dobrze na naszą skórę. To jak dziś dbamy o siebie, będzie miało skutki w przyszłości. Dzisiejsza medycyna estetyczna daje nam wiele możliwości poprawy swojego wyglądu. Pojawia się coraz więcej nowości na rynku kosmetycznym. Szczególnie pokrzepiające wydają się być nieinwazyjne metody, które pozwalają uniknąć długiej i bolesnej rekonwalescencji. Idealnym rozwiązaniem bezinwazyjnego liftingu wydaje się być zabieg HIFU MED LIFT 3D, który przedstawimy w tym artykule.

Na czym polega zabieg HIFU?

Technologia HIFU w sposób nieoperacyjny i małoinwazyjny daje podobne efekty do klasycznego liftingu twarzy. Zabieg HIFU stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu nasza twarz wygląda świeżej i młodziej. Efekt liftingu zawdzięczamy obkurczeniu warstwy włóknisto – mięśniowej naszej twarzy. Po zabiegu wykonanym w profesjonalnym salonie poprawia się nasz owal twarzy, a jej kontur wyostrzają się, jednocześnie pozostawiając skórę napiętą. Zabieg HIFU może zostać wykonany na obszarze czoła, policzków, szyi, dekoltu, a także ramion, piersi czy brzucha. Zabiegiem tym możemy redukować również otłuszczenie na newralgicznych częściach naszego ciała. Głównymi wskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • opadające powieki,
 • obwisłość skóry,
 • podwójny podbródek,
 • zmarszczki grawitacyjne,
 • nadmiar skóry po ciąży i odchudzaniu.

modelka poddaje się zabiegowi HIFU

W przeciwieństwie do innych zabiegów kosmetycznych, zabieg HIFU jest zabiegiem bezinwazyjnym. W czasie jego trwania nie następuje przerwanie ciągłości naskórka. Skóra pozostaje nieruszona, a my od razu po wykonaniu zabiegu HIFU możemy od razu powrócić do codziennej aktywności.

HIFU krok po kroku

HIFU to ultradźwięki o dużej mocy. Po wykonaniu demakijażu twarzy na oczyszczoną skórę twarzy zostaje nałożony preparat żelowy, który pełni rolę izolatora. Następnie specjalnym urządzeniem, miejsce przy miejscu, wykonywane są strzały ultradźwiękami. W tym momencie możemy odczuwać ciepło. Przeciętny czas trwania zabiegu na twarz to około 40 minut. Po zabiegu na skórze może pojawić się delikatnie zaczerwienie oraz niewielki obrzęk, utrzymujący się maksymalnie do kilku dni.

Najważniejsze zalety zabiegu HIFU

 • szybkość osiągnięcia spektakularnych efektów,
 • zabieg jest bezinwazyjny,
 • zabieg względnie krótki,
 • mała ilość zabiegów potrzeba do zauważenia ogromnej różnicy w wyglądzie naszej twarzy,
 • zabieg mało bolesny, wykonywany bez znieczulenia,
 • brak przerwania ciągłości naskórka podczas zabiegu,
 • brak okresu rekonwalescencji,
 • długotrwałe rezultaty,
 • naturalny wygląd.

Urządzenie do wykonywania HIFU

Gdzie wykonać HIFU?

Zabieg HIFU med lift przeprowadzany w YASUMI Toruń na ul. Ślaskiego 2 jest zabiegiem 3D, wykonywanym przez urządzenie HIFU MED LIFT YASUMI. System ten otrzymał wyróżnienie Beauty Inspirations w kategorii Produkty Unikatowe i NowatorskieNarzędzie HIFU MED LIFT YASUM daje możliwość wieloliniowego zakresu działania. Zabieg HIFU w wariancie 3D stwarza szanse pracy w trójwymiarowym obszarze. Osoba wykonująca zabieg może dobrać kilka długości wnikania ultradźwięków np. na poziomie 1,5 mm, 3 mm i 4,5 mm. Dzięki możliwości pracy na kilku poziomach, a nie tylko jednym, w czasie zabiegu ultradźwięki docierają do różnych warstw skóry. Skutkuje to większą efektywnością zabiegu. Osoba wykonująca zabieg podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta dopasowując do jego potrzeb głębokość wnikania ultradźwięków.

Słowem podsumowania

Ultradźwięki, w ostatnich latach, to jedna z najpopularniejszych metod wykorzystywana w zabiegach kosmetycznych. Jej bezinwazyjność oraz wysoka skuteczność jest dobrym wyborem dla osób, które na chwilę obecną nie myślą bądź boją się operacyjnej ingerencji w swoje ciało, zaś chciałyby je ujędrnić, a swojej twarzy nadać młodzieńczy wygląd. Pamiętajmy, że tak jak przy innych zabiegach, zabieg HIFU, powinien zostać przeprowadzony przez osobę odpowiedzialną oraz posiadającą duże doświadczenie zawodowe.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.