Depilacja woskiem

textile-990916_640

Depilacja to zabieg, który pozwoli nam uzyskać piękną, gładką skórę, która już od dawna stanowi symbol piękna i kobiecości. Pozbawiona zbędnego owłosienia skóra jest milsza w dotyku i dodaje pewności siebie każdej kobiecie. Depilacja jest ważna zwłaszcza w sezonie wiosennym i letnim, kiedy często odsłaniamy sporą część naszego ciała. Ponieważ usuwanie włosków stało się jednym z najbardziej popularnych zabiegów upiększających, kosmetolodzy opracowali innowacyjne rozwiązania, dzięki którym panie niewielkim wysiłkiem mogą poprawić swój wygląd na długi czas.

Rynek kosmetyczny stale się rozwija i obecnie można korzystać z ogromnej liczby rozwiązań, które mają na celu długotrwałą poprawę wyglądu. Henna brwi, doczepiane kępek rzęs czy wykonywanie paznokci hybrydowych to sposoby na długotrwałą poprawę wyglądu przy niewielkim wysiłku i nakładzie czasowym. Kosmetolodzy poświęcili uwagę także depilacji i obecnie, klientki salonów mogą decydować się na depilację laserową, taką wykonywaną pastą cukrową czy wreszcie na depilację woskiem.

Depilacja woskiem nie wymaga od nas zbyt skomplikowanego przygotowania. Wystarczy, że dzień przed zabiegiem wykonamy peeling i zrezygnujemy z różnego rodzaju balsamów i kremów. Preparaty stosowane w salonie kosmetycznym mogłyby bowiem nie przylgnąć do natłuszczonej skóry dostatecznie mocno. Depilację woskiem można podzielić na dwa rodzaje ze względu na sposób jej wykonania. Pierwszy z nich to metoda paskowa. Polega na pokryciu skóry warstwą gorącego wosku, a następnie przyklejaniu na niej specjalnych pasków kosmetycznych. Po upływie odpowiedniej ilości czasu, zrywa się pasku wraz z woskiem i włoskami. Druga metoda to ta bezpaskowa. W tym przypadku, wystarczy pokryć skórę gorącym woskiem, a gdy ten zastygnie, zerwać go razem z włoskami.

Dlaczego depilacja woskiem stała się jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania zbędnego owłosienia? Rozgrzany wosk dociera do głębokich warstw skóry, dzięki czemu usuwa włos razem z jego cebulką. Włoski odrastają więc o wiele wolniej niż w przypadku tradycyjnej metody z użyciem jednorazowej maszynki, do tego s ą rzadsze, słabsze i jaśniejsze.

Nie zaleca się wykonywania depilacji woskiem w domu. Zadanie to, lepiej powierzyć doświadczonej kosmetyczce. Wosk trzeba bowiem oderwać odpowiednio szybko i pod właściwym kątem, w kierunku przeciwnym niż kierunek wzrostu włosków. Mimo, że w drogeriach pełno jest plastrów z woskiem, nie zaleca się ich zakupu, ze względu na niewielką skuteczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.