Letni piknik w mieście

Letnie pikniki

Jaka jest tajemnica udanego miejskiego pikniku? Czy wystarczy po prostu wybrać odpowiednie miejsce – ulubiony park czy pobliskie jezioro, by poczuć wakacyjny klimat? To oczywiście nie wszystko. Zobaczcie, co zrobić, by piknik był naprawdę udany. Nawet bez wyjeżdżania z miasta.

Piękna pogoda zachęca do spotkań na świeżym powietrzu. Polskie lato jest zmienne, dlatego warto wykorzystać każdą chwilę na aktywności w pełni słońca. Różne są sposoby spędzania czasu w towarzystwie przyjaciół, przyrody i najlepszego jedzenia. Przykładowo – Gruzini rezerwują na swoje tradycyjne pikniki cały dzień. Wyjeżdżają wraz z rodziną poza miasto, rozpalają ognisko i przygotowują tradycyjne shashliki, piekąc je na szablach. Oczywiście wszystko to w towarzystwie najlepszego gruzińskiego wina. Brzmi jak średniowieczna opowieść? A może raczej – współczesna bajka?

Niezapomniane chwile

Jeżeli chcemy, by nasz piknik był wydarzeniem, które znajomi wspominać będą z dreszczykiem miłych emocji, zadbajmy o detale. Pamiętajmy też o zapewnieniu naszym gościom różnych sposobów spędzania czasu. Relaks w słońcu, na miękkim kocu rozłożonym na trawie, dobrze schłodzone napoje, kilka chwil z ulubioną książką, niezobowiązujące rozmowy pod kwitnącymi krzewami lawendy… Małe szczegóły budujące piknikowy klimat są niezwykle ważne.

Dla tych, którzy lubią żyć aktywnie, warto zaplanować coś niestandardowego. Pomysłami na nietypowe spędzenie czasu mogą być m. in. slackline – lina zawieszona między drzewami, po której można chodzić i próbować złapać równowagę, przejażdżki na segwayach (elektrycznych deskach) czy jazda na unicyklu (rowerze z jednym kołem). Dobrym wyborem są też gry planszowe, które nadal – mimo upływu lat – mają wielu miłośników, a ostatnio przeżywają swój renesans.

Najlepsze miejsce

Ogromny wpływ na to, czy nasze wydarzenie będzie udane, ma także miejsce. Mało kto ma czas, by gruzińskim zwyczajem spędzać na pikniku cały dzień i specjalnie w tym celu wyjeżdżać z miasta. Szczególnie, gdy planujemy go w trakcie tygodnia. W takim wypadku polecamy opcję rozsądną i przyjemną – nawet kilka godzin w ulubionym parku blisko domu może być idealnym sposobem na wakacyjny chillout. Choć nie rekomendujemy oczywiście rozpalania w nim gruzińskiego ogniska 😉

Smaczne przekąski

Piknik to idealna chwila na delektowanie się ulubionymi przysmakami. Tak, to właśnie jedzenie jest kolejną składową udanego letniego wypadu. Jakie przekąski są w najbardziej „piknikowe”? To jasne – świeże i pyszne sandwicze! Ochota na piknik przyszła spontanicznie i nie ma czasu, by przygotować je w domu? Zawsze można wpaść po nie do restauracji Subway®.

Uwielbiane na całym świecie, sandwicze są od lat niezawodną i niezwykle popularną piknikową przekąską. Może dlatego, że cały czas mogą zaskakiwać niecodziennymi smakami – w różnych konfiguracjach. Takich jak np. połączenie. tuńczyka z ostrą papryczką jalapeño.

Jedzenie to bardzo ważna część pikniku. Pamiętajmy jednak, że by był on udany, musimy starać się zachować równowagę między wszystkimi jego elementami. To właśnie idealne połączenie ulubionych gier i aktywności, pysznego jedzenia i spotkania z rodziną czy przyjaciółmi w miłych okolicznościach przyrody jest najlepszym przepisem na udany piknik.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.