Pomysły na lato – Rewal

lake-289011_640Wielu z nas nie wyobraża sobie udanych wakacji bez nadmorskiego odpoczynku. I chociaż wypoczynek na plaży kojarzy się z lenistwem i słodkim nicnierobieniem, wcale nie musi tak wyglądać. Wszystko zależy od naszego podejścia, nie tylko bowiem w górach możemy zadbać o zdrowie i kondycję. Miłośnikom plażowania i morskich kąpieli szczególnie polecamy Rewal. Dlaczego? Dowiecie się tego, zapoznając się z dalszą częścią artykułu.

Rewal, początkowo zwany Pamiątkowicami, to miejscowość turystyczna z piękną plażą i przystanią morską. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim i jest główną atrakcją gminy Rewal. Charakterystyczne położenie na brzegu klifowym z szeroką plażą i zdrowym mikroklimatem, przyciąga nie tylko polskich turystów. Historia tego miejsca rozpoczyna się już w wieku XV, kiedy powstała tu osada rybacka. Pierwsi goście zawitali do Rewala w połowie XIX w., od tamtego czasu wieś prężnie się rozwija, oferując przyjezdnym coraz ciekawsze atrakcje oraz wrażenia estetycznie – jak podkreśla właściciel letniskowych pokoi w Rewalu, miejscowość słynie również z wyjątkowych ogródków przydomowych oraz placów zieleni.

Rewal to także wspaniała baza wypadowa do pobliskich miejscowości: Trzęsacza, Pobierowa, Niechorza czy Dziwnowa. W pierwszej z nich znajdują się ruiny średniowiecznego kościoła, wybudowanego na wysokim klifie. Co roku morze zabiera część lądu, a tym samym również kawałek po kawałku przyczynia się do rozpadu ruin budowli – piękny widok, uświadamiający człowiekowi potęgę natury. W Pobierowie i Dziwnowie znajdziemy przede wszystkim piękne plaże, w Niechorzu możemy odwiedzić latarnię morską na klifie, z której rozciąga się niezapomniany widok nie tylko na morze, ale również na całą okolicę.

Najlepsze pokoje w Rewalu, znajdują się tuż przy plaży. Warto o tym pamiętać, planując najbliższy urlop. Nic bowiem nie ukołysze nas do snu lepiej, niż szum morskich fal.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.