Pomysły na lato – Rewal

lake-289011_640Wielu z nas nie wyobraża sobie udanych wakacji bez nadmorskiego odpoczynku. I chociaż wypoczynek na plaży kojarzy się z lenistwem i słodkim nicnierobieniem, wcale nie musi tak wyglądać. Wszystko zależy od naszego podejścia, nie tylko bowiem w górach możemy zadbać o zdrowie i kondycję. Miłośnikom plażowania i morskich kąpieli szczególnie polecamy Rewal. Dlaczego? Dowiecie się tego, zapoznając się z dalszą częścią artykułu.

Rewal, początkowo zwany Pamiątkowicami, to miejscowość turystyczna z piękną plażą i przystanią morską. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim i jest główną atrakcją gminy Rewal. Charakterystyczne położenie na brzegu klifowym z szeroką plażą i zdrowym mikroklimatem, przyciąga nie tylko polskich turystów. Historia tego miejsca rozpoczyna się już w wieku XV, kiedy powstała tu osada rybacka. Pierwsi goście zawitali do Rewala w połowie XIX w., od tamtego czasu wieś prężnie się rozwija, oferując przyjezdnym coraz ciekawsze atrakcje oraz wrażenia estetycznie – jak podkreśla właściciel letniskowych pokoi w Rewalu, miejscowość słynie również z wyjątkowych ogródków przydomowych oraz placów zieleni.

Rewal to także wspaniała baza wypadowa do pobliskich miejscowości: Trzęsacza, Pobierowa, Niechorza czy Dziwnowa. W pierwszej z nich znajdują się ruiny średniowiecznego kościoła, wybudowanego na wysokim klifie. Co roku morze zabiera część lądu, a tym samym również kawałek po kawałku przyczynia się do rozpadu ruin budowli – piękny widok, uświadamiający człowiekowi potęgę natury. W Pobierowie i Dziwnowie znajdziemy przede wszystkim piękne plaże, w Niechorzu możemy odwiedzić latarnię morską na klifie, z której rozciąga się niezapomniany widok nie tylko na morze, ale również na całą okolicę.

Najlepsze pokoje w Rewalu, znajdują się tuż przy plaży. Warto o tym pamiętać, planując najbliższy urlop. Nic bowiem nie ukołysze nas do snu lepiej, niż szum morskich fal.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.