Bali – egzotyczna wyspa szczęścia

wyspa-baliKrystalicznie czysta woda o błękitnym kolorze oraz zapierający dech w piersiach, bajkowy krajobraz, który tworzą lasy tropikalne, wulkaniczne pasmo górskie oraz malownicze wybrzeże – to właśnie Bali. Wyspa uznawana jest za indonezyjską krainę szczęścia, gdyż na twarzach zamieszkujących ją ludzi zawsze gości uśmiech.

Bali – co warto zobaczyć na wyspie, kiedy jechać?

Na Bali występuje klimat typu tropikalnego, co powoduje, iż zazwyczaj panują tutaj wysokie temperatury a wilgotność powietrza jest duża. Należąca do Indonezji wyspa położona jest na półkuli południowej, na Oceanie Indyjskim. W październiku i listopadzie, które są najcieplejszymi miesiącami, słupek rtęci wskazuje ok. 32 stopnie. Najlepszym okresem na podróż na Bali jest pora sucha, czyli czas od kwietnia do początku listopada. Warunki pogodowe pozwalają wtedy na wypoczynek na wybrzeżu oraz wędrówki w głąb wyspy, jak również trekking na szczyt wulkanu Gunung Agung.

Bezpośrednie loty z Polski na lotnisko Denpasar na Bali nie są realizowane. Najlepszym sposobem na dotarcie na wyspę jest wybór opcji z przesiadką. Jedyne bezpośrednie połączenia z Bali oferują lotniska Szeremietiewo i Domodiedowo w Moskwie. Z innych państw europejskich możliwe są zaś loty z przesiadkami w miastach tj.: Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur oraz Dżakarta, skąd odbywają się podróże na Bali. Czas przelotu z Warszawy z jedną przesiadką wynosi ok. 18 h i 15 min., zaś połączenie z dwoma przesiadkami trwa ok. 32 h i 30 min. Warto pamiętać, iż czas na wyspie przesunięty jest o siedem godzin do przodu.

Jednym z najważniejszych zabytków na Bali jest świątynia Danau Bratan Temple na jeziorze, które w rzeczywistości stanowi krater wypełniony wodą, znajdujący się w górskim paśmie. Obiekt poświęcony jest bogini urodzaju. Szczególną atrakcją dla turystów może być również wizyta w Monkey Forest, czyli małpim gaju. Las jest dla mieszkańców miejscem świętym, gdyż stanowi symbol harmonii pomiędzy ludźmi a naturą. Miłośnicy turystyki aktywnej mogą zaś przeżyć moc wrażeń podczas wspinaczki na wulkaniczny szczyt Gugung Agung, liczący 3100 m n.p.m. lub nieco niższy Gugung Batur o wys. 1717 m n.p.m. – zobacz wycieczki na Bali.pl.

Wybierając się w góry należy jednak pamiętać o cieplejszym ubraniu, gdyż panują tu zdecydowanie niższe temperatury. Miejscowościami, w których znajdują się idealne plaże dla miłośników słonecznych kąpieli są m.in.: malownicze Ubud, Candidasa oraz Kuta. Atrakcją Ubud może być również wizyta u słynnego szamana Ketuta Lyier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.