Depilacja bikini w salonie kosmetycznym

bikini-1171318_640

Depilacja bikini to zabieg upiększający, o którym powinna pamiętać każda kobieta. Idealnie gładka i zadbana skóra dodaje pewności siebie oraz podnosi nasza wartość. Depilacja okolic intymnych robi się coraz bardziej popularna i panie decydują się na nią nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok. Gładka skóra wiąże się z dużym komfortem. Zazwyczaj pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym sprawia, że klientki wracają do niego regularnie. Depilacja bikini jest doskonała zwłaszcza dla kobiet, które często chodzą na basen czy na plażę, a ich kostium kąpielowy jest mocno wykrojony.

Miejsca intymne charakteryzują się bardzo delikatną skórą. Nie zaleca się zatem wykonywania depilacji bikini samodzielnie w domu. Zazwyczaj kobiety używają w tym celu jednorazowej maszynki do golenia. Niestety ten sposób jest bardziej ryzykowny niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Ostra brzytwa może bardzo szybko spowodować nieestetyczne zacięcia na skórze. Wyglądają one niekorzystnie, szybko się goją, a kobieta może z ich powodu odczuwać doznania bólowe. Co więcej, depilacja maszynką sprawia, że włoski nie zostają usunięte, a jedynie odcięte. Likwidujemy jedynie tę część włosa, która znajduje się ponad naskórkiem. Cebulka pozostaje nienaruszona, przez proces odrastania włosów jest bardzo szybki.

Profesjonalna depilacja okolic bikini jest o wiele bardziej skuteczna. Wykonuje się ją w salonie kosmetycznym gdzie zatrudnione są doświadczone, kompetentne kosmetyczki. Depilację bikini można wykonać przy użyciu rozgrzanego wosku. Metoda ta jest na tyle delikatna i bezinwazyjna, że można ją stosować nawet w okolicach intymnych, pod pachami czy u dzieci za zgodą opiekuna. Bezpośrednio przed zabiegiem możemy się odświeżyć w przystosowanym do tego miejscu w salonie, a następnie przechodzimy do depilacji. Na początku na skórę zostaje nałożony wosk. Po jego zastygnięciu, kosmetyczka zrywa go odpowiednio szybko i pod właściwym kątem. Dzięki temu, włosy zostają usunięte wraz z cebulkami proces ich odrastania trwa znacznie dłużej. Co więcej, odrastające włosy są jaśniejsze, rzadsze oraz słabsze. Doznania bólowe można odczuć tylko w przypadku pierwszego zabiegu. Później, gdy włosy staną się słabsze, proces jest bardziej przyjemny.

Depilacja bikini stała się na tyle popularna, że obecnie wykonuje ją mnóstwo kobiet (zobacz depilacja bikini we Wrocławiu). Warto podkreślić, że zabieg gwarantuje nie tylko wysoki komfort, ale pozwala także w większym stopniu zadbać o higienę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.