Dlaczego chętnie wykonujemy manicure hybrydowy?

hands-865004_640Manicure hybrydowy jest jednym z najnowszych trendów w dziedzinie stylizacji i pielęgnacji paznokci. W ostatnim czasie jest to najczęściej wykonywany zabieg na paznokciach. Co wpływa na tak duże powodzenie manicure’u hybrydowego?

Wykonanie manicure’u hybrydowego wiąże się z minimalną ingerencją w płytkę paznokcia. Lakier hybrydowy łączy w sobie łatwość nakładania klasycznego lakieru z trwałością żelu. Nakłada się jego cienką warstwę na płytkę paznokcia, bez konieczności piłowania jej przed nałożeniem. Wysoką trwałość zyskuje poprzez użycie lampy UV, która nadaje mu także wysoki połysk. Lakier hybrydowy jest bezzapachowy i odporny na ścieranie. Nie trzeba czekać aż wyschnie, tak jak ma to miejsce w przypadku klasycznego lakieru.

W trakcie zabiegu kosmetyczka opracowuje wolny brzeg paznokcia. Usuwa także skórki, tak samo jak przy klasycznym manicurze. Następnie odtłuszcza płytkę paznokcia i pokrywa ją bazą. Na bazę nakładane są dwie warstwy lakieru, które zostają wykończone lakierem utwardzającym (top coatem). Każda pojedyncza warstwa musi zostać utwardzona pod lampą UV. Wykonanie manicure’u hybrydowego zajmuje 1-1,5 godziny, w zależności czy nakładany jest kolor, french lub inne zdobienie. Efekty utrzymują się na paznokciach około 2-3 tygodni.

Lakiery hybrydowe są antyalergiczne, mogą więc być stosowane przez każdą kobietę, nawet ciężarną lub karmiącą piersią. Nie szkodzą naszemu organizmowi, ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, które są obecne w lakierach starego typu. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania manicure’u hybrydowego są choroby paznokci, takie jak grzybica czy drożdżyca.

Aby efekty manicure’u hybrydowego utrzymały się jak najdłużej, musi on być dobrze wykonany, np. w salonie kosmetycznym Easy Nails. Trwałość tego zabiegu uzależniona jest także od kondycji paznokcia. Jeżeli płytka paznokcia jest osłabiona i rozdwojona, to lakier może odpryskiwać wcześniej. Zachowanie ciągłości w stosowaniu lakieru hybrydowego zabezpiecza płytkę przed uszkodzeniami, dzięki czemu ulega ona wzmocnieniu. Należy także pamiętać o stosowaniu rękawic ochronnych przy wykonywaniu prac z użyciem środków chemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.