Farbki do stylizacji brwi czy henna? O sposobach stylizacji brwi

Źródło: Artykuł sponsorowany

Farbowanie brwi nie jest zabiegiem nowym; jego historia sięga… ponad 6 tysięcy lat, ponieważ już w starożytnym Egipcie stosowano rozmaite farbki do stylizacji brwi. Nowoczesne metody różnią się jednak od tych stosowanych przed wieloma laty, choć sam barwnik – henna – nadal cieszy się dużą popularnością. Co zatem sprawdzi się lepiej: klasyczna henna pudrowa z geometrią czy farbka do brwi? Podpowiadamy, jakie są zalety i wady obu tych rozwiązań.

Henna pudrowa z geometrią: naturalny barwnik o wyrazistym odcieniu

Henna pudrowa to naturalny kosmetyk stosowany od wielu lat do koloryzacji brwi, ale również włosów. Ma postać proszku, który rozrabia się w czystej wodzie i nakłada na brwi. Jej wielką zaletą jest przede wszystkim działanie: nie tylko koloryzuje włoski, ale również nawilża je i stymuluje wzrost, dlatego zabieg hennowania to połączenie koloryzacji i pielęgnacji. Henna intensywnie barwi nie tylko włoski, ale również skórę, dlatego efekt tuż po zabiegu jest bardzo wyrazisty. Za pomocą henny możesz uzupełnić braki w linii brwi i skorygować ich kształt. Dość szybko zmywa się przy tym ze skóry, dlatego nie musisz obawiać się mocnego, rzucającego się w oczy efektu. Henna pudrowa z geometrią to także sposób na modne brwi ombre: doświadczona stylistka dobierze kolor oraz wykona stylowe cieniowanie. A co z minusami? Henna może niestety uczulać, dlatego jeśli podejrzewasz u siebie alergię na ten składnik, pamiętaj o próbach uczuleniowych.

Farbka do brwi: gdy marzy Ci się delikatniejszy efekt

Stylizacja farbką do brwi polega – tak jak w przypadku henny – na nałożeniu specjalnego produktu na włoski i skórę. Jak stosować farbkę do brwi? Tu niezbędny jest utleniacz, dlatego farbka do brwi przypomina nieco standardową farbę do włosów. Producenci dodają do farbek rozmaite składniki odżywcze i olejki, by oprócz koloryzacji produkt miał również działanie pielęgnacyjne na włoski. Efekty farbki utrzymują się do nawet 5 tygodni, choć efekt nie jest tak wyrazisty, jak w przypadku henny. Dużą zaletą farbki jest łatwość jej nakładania: to produkt żelowy, którym bez problemu można uzyskać pożądany kształt. Nie nada się w przypadku dużych ubytków we włoskach, jednak efekt z pewnością docenią osoby o naturalnie jasnych brwiach, które chciałyby uniknąć efektu przerysowania.

Farbka do brwi czy henna pudrowa – które rozwiązanie wybrać?

Nie wiesz, który zabieg wybrać? Porozmawiaj o tym z profesjonalistką! W ten sposób poznasz lepiej produkty i dowiesz się, jakich efektów możesz się spodziewać. Doświadczona stylistka dobierze także idealnie kolor oraz wytyczy kształt brwi w taki sposób, by tworzyły idealną oprawę oczu. Pozna także Twoje oczekiwania i pomoże w podjęciu decyzji, która metoda sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Jeśli chcesz cieszyć się idealnymi brwiami i zależy Ci na tym, by zrezygnować z kredek, cieni czy wosków do brwi, postaw na profesjonalne farbowanie w salonie kosmetycznym. To najprostszy sposób na piękne, symetryczne brwi w idealnie dobranym odcieniu!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.