Co powinnaś wiedzieć o opalaniu natryskowym?

woman-1203467_640

Rynek kosmetyczny stale się rozwija i obecnie mamy do wyboru mnóstwo zabiegów, dzięki którym poprawimy swój wygląd na długi czas. Jednym z nich jest opalanie natryskowe. To doskonała alternatywa dla kobiet, które z różnych powodów nie lubią bądź nie mogą pozwolić sobie na długotrwałe przebywanie na słońcu lub na wizytę w solarium. Opalanie natryskowe jest na tyle bezpieczne, że mogą z niego korzystać nawet dzieci czy osoby ze skórą podatną na reakcje alergiczne czy podrażnienia.

Innowacyjny zabieg, umożliwia uzyskanie pięknej i przede wszystkim równomiernej opalenizny. Podczas jego trwania, klientka pozostaje w swojej bieliźnie lub w jednorazowym komplecie dostępnym w salonie. Panie, które życzą sobie, aby opalenizna pokryła całe ciało, korzystają z zabiegu nago. Na początku może być to nieco wstydliwe, ale warto podkreślić, że personel w profesjonalnych salonach kosmetycznych cechuje się kompetencją i poczuciem taktu, dzięki czemu cały proces przebiega w miłej atmosferze. Klientka otrzymuje także czepek i podkładki pod stopy, aby płyn opalający nie pozostawił zabrudzeń. Kosmetyczka poinformuje także, po ilu godzinach należy zmyć płyn. Wiadomo, że im dłużej pozostanie on na skórze i będzie reagował z naskórkiem, powodując jego brązowienie, tym opalenizna będzie ciemniejsza.

Opalanie natryskowe nie wymaga zbyt skomplikowanego przygotowania, ale istnieje kilka kwestii, dzięki którym efekt utrzyma się dłużej. Przed zabiegiem należy dokonać depilacji i oczyścić skórę peelingiem. Nie należy stosować balsamów czy kremów, gdyż tłusta skóra słabo wchłania inne preparaty. Z tego samego powodu, w dniu zabiegu, nie powinno się używać antyperspirantu czy perfum. Ostatnim, dość oczywistym zaleceniem jest dokładne zmycie makijażu i osuszenie twarzy. Istotne jest również to w jakim ubraniu przyjdziemy na zabieg. Ponieważ płyn może zabrudzić odzież, najlepiej zdecydować się na czarny strój. Jego krój powinien być z kolei luźny, tak aby uniknąć ryzyka ścierania się płynu czy utworzenia nieestetycznych plam. Warto także wiedzieć, że tuż po zabiegu, skóra jest nieco klejąca więc luźny strój zapewni większy komfort poruszania się.

Uzyskany efekt będzie się dłużej utrzymywał, jeśli zapewnimy skórze odpowiednią pielęgnację. Dwa razy dziennie, wcierajmy w nią balsamy nawilżające. Zrezygnujmy natomiast ze stosowania peelingu oraz kąpieli w basenach z chlorowaną wodą i wizyt w saunie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.