Jak przebiega zabieg depilacji woskiem?

beauty-743371_640

Depilacja woskiem to jedna z popularniejszych metod depilacji, pozwalająca cieszyć cię gładkim ciałem znacznie dłużej niż ma to miejsce podczas używania tradycyjnych maszynek lub pianek. Z woskowania chętnie korzystają zarówno panie, jak i panowie. Nic dziwnego – zadbana skóra pozbawiona włosków to jeden z kluczowych elementów budujących poczucie komfortu i pewność siebie oraz współczesny wyznacznik atrakcyjności. Mimo wszystko wciąż wiele osób boi się skorzystania z możliwości jakie daje woskowanie. Bardzo często główną przyczynę stanowi po prostu brak wiedzy na temat samego zabiegu, tego, w jaki sposób przebiega, jakie są efekty oraz ewentualne przeciwwskazania.

Woskowanie polega na na nałożeniu na skórę gorącego wosku, który wnika głęboko do mieszków włosowych. Dzięki temu, podczas oderwania wosku od skóry, znikają również niechciane włoski. Pierwszą czynnością, którą powinna wykonać kosmetyczna w trakcie zabiegu, jest oczyszczenie oraz odtłuszczenie tej partii ciała, która zostać poddana depilacji. Złe przygotowanie skóry nie pozwoli woskom na dokładnie wniknięcie do mieszków włosowych. Wiele kosmetyczek zaleca też klientkom wykonanie na dobę przed zabiegiem dokładnego peelingu całego ciała oraz zażycie gorącej kąpieli, co dodatkowo otworzy komórki skóry.

Następnie specjalistka nakłada żel chłodzący o działaniu znieczulającym. Po wchłonięciu żelu konieczne jest dokładne osuszenie skóry i równomierne nałożenie wosku o temp. do ok. 42 stopni Celsjusza razem ze specjalnym paskiem. Kosmetyczka dopasowuje pasek do skóry, po czym jednym szybkim ruchem zrywa go wraz z woskiem, w kierunku poziomym do skóry pacjentki. Z woskowania warto korzystać jedynie w dobrych salonach dysponujących profesjonalnym personelem – źle zerwany plaster grozi nie tylko uszkodzeniem włosów, ale nawet wybroczynami podskórnymi oraz siniakami.
Po zerwaniu paska osoba wykonująca zabieg powinna sprawdzić, ile włosków zostało na ciele i punktowo nałożyć na nie wosk i wyrwać pęsetą. Ponowne potraktowanie całej powierzchni paskiem z woskiem doprowadziłoby do podrażnienia skóry.
Po zakończonej depilacji konieczne jest nałożenie łagodzącej oliwki, która dodatkowo usunie pozostałości wosku z powierzchni skóry. Często kosmetyczką proponują również zastosowanie specjalnych preparatów zapobiegających wrastaniu włosków lub opóźniających ich odrastanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.