Lipoplastyka – 4 zabiegi na szczupły brzuch

142381517065897300Walcząc z lokalną otyłością i cellulitem coraz częściej decydujemy się na wyszczuplanie w gabinecie tym bardziej, że niektóre systemy modelujące sylwetkę posiadają zsynchronizowany program ujędrniania skóry. Jednakże tam, gdzie tkanki tłuszczowej jest więcej i jest ona wyjątkowo oporna na naszą aktywność i diety, niezawodne będą zabiegi lipolastyki – bardziej wymagające procedury z pogranicza chirurgii i medycyny estetycznej.

Liposukcja

Liposukcja brzucha to wciąż najpopularniejszy zabieg na liście operacji plastycznych. Tradycyjna liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu należy do zabiegów chirurgicznych i polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z brzucha przy użyciu ssącej kaniuli. Z uwagi na swoją inwazyjność, wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i niestety wiąże się z długą rekonwalescencją oraz ryzykiem wielu powikłań. Trend do coraz mniejszej inwazyjności zabiegów estetycznych sprawia, że klasyczną liposukcję coraz częściej zastępują  nowsze procedury pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wysmuklania sylwetki. Nową jakością tego rodzaju zabiegów w ostatnim czasie jest z pewnością Body Jet – liposukcja brzucha wspomagana innowacyjną technologią WAL (water – jet assisted liposuction), która wykorzystuje strumień wodny i polega na trwałym wypłukiwaniu zbędnej tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem. Wtryskiwany specjalną kaniulą wprowadzaną pod skórę przez małe nacięcie, strumień płynu wnika w przestrzeń międzykomórkową i wywołuje efektu „rozrywania” tkanki wskutek ciśnienia. Metoda wykonywana w znieczuleniu miejscowym, jest mniej inwazyjna niż klasyczna liposukcja, bardziej efektywna, dając przy tym dodatkowe korzyści oraz mniejszy uraz. Poza tym – jak podkreślają eksperci z Wirtualnej Kliniki – unikalną zaletą Body Jet jest dostarczanie wysokiej jakości komórek tłuszczowych, jakie można wykorzystać w dalszym procesie modelowania wybranych obszarów, np. ust, piersi czy pośladków.

Laserowa liposukcja brzucha

Mniejsza inwazyjność liposukcji laserowej (np. SmartLipo) wynika z tego, że tłuszcz nie jest odsysany, lecz rozpuszczany energią jaką emituje wprowadzony pod skórę światłowód. Uwolniony w ten sposób tłuszcz jest następnie usuwany z organizmu w procesach metabolicznych. Metoda wymaga znieczulenia miejscowego, a po zabiegu na cięcie zakłada się szwy. Efekt pozabiegowy jest znacznie lepszy, ponieważ energia lasera koaguluje tkanki, zmniejszając krwawienie i ból. Jest to doskonała metoda pozbycia się tkanki tłuszczowej również z miejsc tak wrażliwych, jak podbródek czy okolice wzgórka łonowego. Dodatkowym jej atutem jest jej działanie regeneracyjne – poprawa jakości skóry w miejscu rozstępów i blizn.

Liposukcja brzucha ultradźwiękami

Do bardziej nowoczesnych, wpisujących się w trend małoinwazyjnych technik wysmuklania należy liposukcja ultradźwiękami – metoda, która polega na redukcji złogów tłuszczu i zmniejszeniu cellulitu poprzez zogniskowaną falę ultradźwiękową (np. Vaser High Definition Liposculpture, Ultrashape). Jej energia nie uszkadza tkanek otaczających, nie ma również ryzyka poparzenia. Rozerwane błony komórek tłuszczowych uwalniają tłuszcz, który zostaje przetransportowany przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby, a tam metabolizowany (Ultrashape). Metoda ma również dodatkowe działanie – nie tylko zmniejsza zbiorniki tłuszczowe, ale dodatkowo modeluje sylwetkę (Vaser Lipo HD). Zabiegi te są całkowicie bezbolesne, a  rekonwalescencja jest znacznie krótsza niż po klasycznej liposukcji. Metoda nie tylko pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej (4 – 6 l tłuszczu podczas zabiegu Vaser Lipo HD), ale także doskonale poprawia mikrokrążenie, zwiększa elastyczność skóry i jędrność.

Infradźwiękowa liposukcja brzucha

N.I.L (Nutational Infrasonic Liposculpture) to kolejna nowoczesna metoda liposukcji, zwana także Vibrolipo. Jak wyjaśniają specjaliści z wirtualnaklinika.pl, technika ta różni się od poprzednich metod tym, że zastosowane w niej kaniule aktywowane są sprężonym powietrzem, dzięki czemu uzyskuje się nutacyjny ruch 3-D. Emitowane w ten sposób infradźwięki uwalniają tłuszcz z otaczających tkanek. Jednorodna infiltracja sprawia, że jest on lepiej upłynniany, co pozwala na szybsze jego usuwanie, a uzyskany materiał nadaje się do transplantacji. Krótką procedurę wspiera dodatkowy system bezpieczeństwa, który automatycznie zatrzymuje działanie aparatu w przypadku natrafienia na inną tkankę niż tłuszczowa oraz niska częstotliwość akustyczna, dzięki której kaniule nie nagrzewają się, nie stwarzając ryzyka poparzenia. Metoda pozwala na precyzyjne rzeźbienie ciała, minimalizując inwazyjność, a tym samym następstwa w postaci obrzęku, siniaków i dyskomfortu pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.