Magia zimowego wieczoru

Wieczór to wyjątkowy moment – podobno wtedy wszystko jest łatwiejsze. Czas płynie wolniej, odprężamy się i relaksujemy. Zimowe wieczory, dłuższe niż wszystkie inne, często spędzamy przed ekranem telewizora – serialowy maraton w towarzystwie kubka herbaty i ciepłego koca to miła odskocznia od chłodu za oknem, ale czy zimą jesteśmy skazani na ten duet? Zdecydowanie nie – oto kilka propozycji, które pozwolą Ci się oderwać od miękkiej kanapy.

Pomyśl, kiedy zrobiłaś coś po raz pierwszy? Jeśli trudno Ci sobie przypomnieć, może właśnie zimowy czas i początek nowego roku będą doskonałą okazję do zmierzenia się z nowymi zadaniami? Warto w życiu próbować nowych rzeczy – może akurat spodoba Ci się coś, co stanie się Twoją największą pasją.

Wśród postanowień noworocznych najczęściej pojawiają się te związane z aktywnością fizyczną. Może pora sprawdzić, jak czujesz się na sali tanecznej albo z lekką sztangą w dłoniach? Jeśli nie masz sportowego zacięcia, poszukaj nowego hobby w innej dziedzinie. Nigdy nie byłaś blisko sztuki – a może odpręży Cię wizyta w tym muzeum, które codziennie mijasz w drodze do pracy i nawet czasem przemyka Ci przez myśl, co ciekawego znajdziesz za jego drzwiami. Nudziły cię wszelkie robótki ręczne – a czy własnoręcznie wykonany, ciepły szalik sprawi Tobie lub Twoim bliskim tyle przyjemności, że czas spędzony z włóczką wpiszesz na stałe do swojego kalendarza?

Twój własna biografia                      

Czy podczas porządkowania strychu zdarzyło Ci się kiedyś odkurzyć dawno zapomniany, szkolny pamiętnik? Na pewno z wypiekami na twarzy przeglądałaś swoje wspominki sprzed nastu lat. Prowadzenie dziennika nie jest zarezerwowane jedynie dla najmłodszych. Może w zabieganym dniu znajdziesz dodatkową chwilę tylko dla siebie – na zebranie myśli, krótkie pisemne podsumowanie, zanotowanie najmilszego momentu w ciągu dnia albo szczególnego sukcesu? Idealnym towarzyszem wieczornego spotkania z samym sobą będzie rozgrzewająca kawa. Słodki, orzechowy aromat Macadamia latte z restauracji Subway® wprowadzi Cię w miły nastrój. A gdy minie już kilka lat… taka lektura pamiętnika na pewno będzie początkiem do niesamowitej podróży do pięknych wspomnień. Może podzielisz się nią ze swoimi pociechami?

Otwórz się na innych

Zimowe wieczory to jednak coś więcej niż czas spędzony na odkrywaniu i rozwijaniu własnych zainteresowań. To także doskonała pora na zacieśnianie więzi z innymi ludźmi – poza spędzaniem czasu w gronie przyjaciół, zimową porą warto otworzyć się na nieznajomych. Serdeczny uśmiech, miłe gesty, życzliwe słowa – to wszystko szczególnie cieszy w tym chłodnym okresie. Może właśnie to jedno słowo, będzie początkiem  znajomości, może dzięki niemu poznasz swoją drugą połówkę? Przecież wszystko zaczyna się od słowa i gestu.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.