Podróże – Czy to zawsze musi tyle kosztować?

Uwielbiasz podróże, jednak chciałabyś robić to częściej niż raz w roku, oszczędzając na to cały poprzedni? Podróże bardzo często wiążą się z dużymi kosztami, jednak jest parę sposobów na to, by wyjechać przy najniższym z możliwych budżetów.

Tanie podróże kojarzą  nam się najczęściej z przypadkowym kierowcą, “dorwanym” na tak zwanym autostopie. Zaraz po tym przychodzi myśl, -no tak obcy człowiek, kto wie co może mi zrobić? Ostatecznie, przestraszeni stereotypami wykluczamy tą opcje z zestawu tak zwanych głupich pomysłów. Na rynku jednak pojawiły się ciekawe i przede wszystkim bezpieczniejsze alternatywy poruszania się sposobem na “autostopowicza”. Te i inne przedstawimy wam w poniższym zestawie tanich sposobów na udany wyjazd.

Przejazd – BlaBlaCar

Jest to jeden z największych na świecie serwisów “wspólnych przejazdów dla osób podróżujących na długich dystansach”. Program polega na łączeniu kierowców z wolnymi miejscami w samochodzie z pasażerami chcącymi podróżować w tę samą stronę. Dlaczego jest to bezpieczniejszy sposób przemieszczania się z obcą osobą niż typowy autostop? Aby móc przewozić ludzi i czerpać z tego korzyści, osoba zainteresowana musi wpierw utworzyć swój profil w aplikacji gdzie znajdą się jej podstawowe dane. Każda informacja taka jak numer telefonu czy e-mail kierowcy, są weryfikowane przez właścicieli portalu. Dodatkową gwarancję bezpieczeństwa pełni również zapis całej komunikacji użytkowników w bazie danych. Wydaje się, że jest to naprawde sprawdzony już, całkowicie bezpieczny sposób by dojechać w wymarzone miejsce, oszczędzając także sporą kwotę pieniędzy.

Miejsce, ważne jak, czy może z kim i gdzie?

Jeśli jesteś prawdziwą miłośniczką podróżowania i najważniejszym z atrybutów wyjazdu jest dla Ciebie samo miejsce, gdzie się znajdujesz, a nie hotel w którym nocujesz, polecamy przede wszystkim rezygnację z luksusowych apartamentów. Te z pięknym widokiem na zachodzące słońce i ofertą all inclusive (wszystko w jednym) często przesądzają o kosztach wyjazdu. Zaplanuj cały pobyt tak, by zwiedzić jak najwięcej wartych tego miejsc, poznać nowe smaki i życie tubylców “od kuchni”. Przy okazji pomyśl o zabraniu ze sobą ukochanej osoby, z którą każde chwile będą bezcenne. Z pewnością w takim przypadku nie zrobi dla Ciebie większej różnicy to, czy pokój będzie ładnie, nowocześnie urządzony, czy będziesz mieć w nim miejsce do spania i basta.

Mieszkanie za darmo? Couchsurfing i jego zalety

Couchsurfing jest serwisem internetowym, dzięki któremu możesz zaoferować darmowy nocleg, lub znaleźć go dla siebie. Portal chwali się ogromnym zainteresowaniem, nic w tym dziwnego gdy możemy na przykład wymienić się na tydzień swoim domem, z osobą mieszkającą po drugiej stronie świata. Couchsurfing zarówno jak i autostop jest jednym z najlepszych sposobów na tanie podróżowanie. Wymaga on pozbycia się uprzedzeń i obdarzenia drugiej osoby nie małym zaufaniem, tak jak i w przypadku wymienionego autostopu. Wydaje się jednak, że czasem warto sprawdzić taką opcję. Nie tylko znów zaoszczędzimy pieniądze ale i poznamy przy tym kilku nowych, ciekawych ludzi.

Spontan dla cierpliwych – czyli last minute

Ostatnie miejsca w samolocie to zarówno najlepszy deal jak i niezwykle stresująca sprawa. Gotowa na podróż, spakowana walizka, pies umówiony na wczasy u sąsiadki, którą udało się w końcu na to ubłagać i co dalej? Czekasz już niecierpliwie na te ostatnie miejsca, które zapewnią Ci gigantyczną zniżkę a one wciąż się nie pojawiają. To właśnie jest jedyny minus korzystania z najtańszych, naprawde ostatnich ofert last, last minute. Jednak jeśli jesteś gotowa na to poświęcenie i możesz pozwolić sobie na odczekanie tych paru dni, będziesz w stanie zaoszczędzić dość sporą, jak nie kolosalną sumę pieniędzy.

Ruszaj w nieznane

Mniej popularne miejsca podróży, są zawszę tańsze od tych obleganych tłumami turystów. Zgadzając się na powyższe warunki na pewno nie będziesz mieć też nic przeciwko by odwiedzić egzotyczny kraj. Mało zaludnione kierunki mogą  być tańsze nawet o 40%. Trzeba jednak pamiętać, że takie podróże nie są dla wszystkich. Jeśli jesteś pewną siebie, otwartą na świat osobą, spragnioną przygód i nowych doznań, będzie to strzał w dziesiątkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.