Makijaż pod okulary – pomniejszanie i powiększanie oczu

glasses-woman-beautiful-wework-dc-tech-social-driverTe z nas, które noszą na co dzień okulary, wiedzą, jak trudno jest dostosować do nich odpowiedni makijaż – w końcu musi być on nie tylko kolorystycznie dopasowany do oprawek, ale też do wady wzroku, bowiem szkła korekcyjne mogą znacznie powiększyć lub pomniejszyć oczy. Bardzo często wydaje nam się, że okulary są w stanie odebrać nam cały urok makijażu. Tymczasem właściwe użycie kosmetyków, może sprawić, że nasze oczy będą wyglądać zjawiskowo. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu makijażu pod okulary.

Makijaż pod okulary – postaw na wyrazistość

Panie, które noszą okulary, bardzo często rezygnują z używania cieni do powiek i tuszu, sądząc, że pod okularami i tak nie będzie ich widać. I jest to bardzo poważny błąd. Gdy na naszym nosie znajdują się okulary, cała uwaga skupia się właśnie na oczach, dlatego warto zadbać o ich mocne zaznaczenie, nawet w sytuacji, gdy nie przepadamy za malowaniem oczu. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak odpowiednio wykonany makijaż oczu, może zmienić nasz wizerunek. Należy też pamiętać o tym, by make up pod okulary był na tyle wyrazisty i staranny, by był dobrze widoczny zza szkieł korekcyjnych.

Makijaż powiększający oczy – czyli makijaż dla krótkowidza

Podstawowy problem z noszeniem okularów jest taki, że mogą one za bardzo powiększać lub pomniejszać nasze oczy. Przy krótkowzroczności, czyli przy szkłach z minusami, pojawia się problem pomniejszania oczu, więc musimy postarać się o to, by je optycznie powiększyć przy pomocy makijażu.

Jak powiększyć oczy makijażem?

  • W przypadku okularów z minusami, musimy wyposażyć się w jasne i połyskujące cienie do powiek – kosmetyki do makijażu w takich odcieniach optycznie je powiększą.
  • Kremowy cień należy aplikować na powierzchni łuku brwiowego, a także na wewnętrznym fragmencie górnej powieki. Drugi cień np. perłowy lub w kolorze wanilii, rozciera się jedynie we wewnętrznym kącikach oczu.
  • Przy krótkowzroczności najlepiej zrezygnować z czarnych i grubych kresek na górnej i dolnej powiece – mogą one jeszcze bardziej pomniejszyć oczy. Jeżeli jednak zależy nam na kresce na oku, musi być ona bardzo cienka i delikatna.
  • Okulary z minusami nie oznaczają jednak, że musimy zrezygnować z kolorowych cieni do powiek. Wręcz przeciwnie! To właśnie one nadadzą naszym oczom wyrazistości. Zarówno makijaż dzienny, jak i makijaż wieczorowy można wykończyć ciemniejszymi, ale świetlistymi cieniami do powiek np. Maybelline Color Tattoo, aplikując je w zewnętrznych kącikach oka.
  • W tym przypadku należy też mocno wytuszować rzęsy – szkła na minusie niestety pozbawiają ich całkowicie objętości.

Jak pomniejszyć oczy przy pomocy makijażu?

Wydawałoby się, że duże oczy mogą być jedynie atutem, jednak w przypadku okularów z plusami, okazuje się, że powiększają one oczy w bardzo nienaturalny sposób. Duża wada wzroku może spowodować, że oczy będą nawet dwa razy większe niż w rzeczywistości. Jeżeli chcemy nieco pomniejszyć oczy, musimy zrezygnować ze świetlistych cieni na rzecz tych matowych w pastelowych odcieniach. Przy dalekowzroczności należy też delikatnie zaznaczyć rzęsy maskarą – szkła z plusami i tak znacznie je wydłużą i pogrubią. Więcej uwagi trzeba natomiast poświęcić ukrywaniu niedoskonałości na skórze pod oczami – powiększające szkła bardzo uwidaczniają popękane naczynka, cienie pod oczami, zmarszczki oraz przebarwienia.

Makijaż do okularów – zgodny z kolorem oprawek?

Oczywiście, przy wykonywaniu dziennego czy wieczorowego makijażu należy wziąć pod uwagę kolor oprawek okularów. Przy intensywnych kolorach oprawek np. różowych, cienie do powiek w kolorze zielonym mogą z nimi za bardzo kontrastować. Jeśli nasze okulary mają też bardzo grube oprawki, nie należy przesadzać z makijażem – grube oprawki stanowią ozdobę samą w sobie i zbyt duża ilość kosmetyków do makijażu na oczach może stworzyć nieco przerysowany efekt.

Więcej informacji oraz pełna oferta kosmetyków do makijażu dla osób noszących okulary, dostępna na stronie:

http://www.maybelline.pl/Produkty-do-makijazu/oczy.aspx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.