Nowoczesne rozwiązania w ginekologii estetycznej

140837594419962200Współczesne kobiety są coraz bardziej świadome siebie samych. I nie chodzi tylko o świadomość własnej wartości, lecz świadomość tego, jak wyglądają. Chcą się podobać nie tylko swoim partnerom, przede wszystkim same siebie chcą uznawać za atrakcyjne. I to właśnie jest przyczyną, że coraz więcej kobiet decyduje się udać do gabinetów medycyny estetycznej, aby zadbać o wygląd swoich narządów intymnych. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientek ginekologia estetyczna poszerza swoją ofertę.

Co poprawiają kobiety?

 

Najczęściej wykonywanymi zabiegami w zakresie ginekologii estetycznej są:

  • vaginoplastyka
  • labioplastyka
  • perineoplastyka

 

Vaginoplastyka to zabieg chirurgiczny pochwy, który ma na celu przywrócenie pierwotnego jej kształtu, do którego deformacji doszło w wyniku porodu bądź przeprowadzonych zabiegów operacyjnych. Zabieg polega na korekcji kanału pochwy oraz tkanek krocza, które powodują uczucie zbyt dużej relaksacji powodującej dyskomfort i mogącej prowadzić do częstych infekcji. W wyniku rozluźnienia ścian pochwy kobiety przestają także odczuwać przyjemność podczas seksu, co często jest czynnikiem determinującym do poddania się zabiegowi.

 

Labioplastyka polega na korekcji kształtu warg sromowych. Można także w ramach tego zabiegu poprawić objętość oraz jędrność warg. Okres gojenia wynosi od 4 do 6 tygodni.

 

Perineoplastyka czyli rekonstrukcja obszaru krocza. Często podczas porodów nacina się krocze, aby ułatwić dziecku przyjście na świat. W wyniku tego dochodzi do osłabienia tkanek. Przez to krocze nie tylko wygląda nieestetycznie, lecz także może pojawiać się powiązany z tym problem nietrzymania moczu. Podczas perineoplastyki dokonuje się usunięcia nadmiaru wiotkiej tkanki i wzmacnia obszar krocza.

 

Wszystkie zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych i odpowiednio przeszkolonych ginekologów.

 

Mało inwazyjne metody

 

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi mało inwazyjne, nie wymagające przeprowadzenia zabiegu na sali operacyjnej, a także takie, po których nie trzeba zostawać na obserwację w klinice. Rozumiejąc potrzeby kobiet, które muszą w szybkim czasie powrócić do codziennych obowiązków, w klinice Esteticmed dostępne są zabiegi z użyciem aparatu Mona Lisa Touch oraz nici Vaginal Narrower. Oba zabiegi są bezbolesne, jednak dla pełnego komfortu pacjentki wykonuje się je przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Nie wymagają one hospitalizacji pacjenta, a do tego już kilka dni po ich wykonaniu można powrócić do życia seksualnego.

 

Mona Lisa Touch to urządzenie, które zrewolucjonizowało zabiegi ginekologii estetycznej. Dzięki niemu możemy w bardzo prosty sposób naprawić zmiany, które powstały po porodzie czy w wyniku menopauzy. Możemy dokonać także korekty kształtu narządów rozrodczych oraz zaradzić problemowi nietrzymania moczu. Aparat wyposażony jest w specjalną głowicę ze skanerem, którą umieszcza się w pochwie. Po jej uruchomieniu dochodzi do wielu mikrouszkodzeń śluzówki ścian pochwy. Te zaś pobudzają do pracy nowe komórki i gruczoły, które pomagają narządom odzyskać właściwą strukturę. W przypadku korekcji kształtu zbyt dużych warg sromowych skaner zostaje skierowany bezpośrednio na wargi, w wyniku czego dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych oraz stymuluje proces powstawania nowych, które przywracają jędrność i odpowiednie napięcie.

 

Nici Vaginal Narrower to druga metoda, która jest bezbolesna i nie wymaga hospitalizacji. Dzięki specjalnie skonstruowanym wchłanialnym niciom wyposażonym w system haczyków tkanki skórne odzyskują utraconą jędrność. Nici stosuje się najczęściej u pacjentek, u których wystąpiła deformacja krocza spowodowana porodem naturalnym, lub u takich, u których doszło do pęknięcia krocza. Metoda ta pozwala także na zwężenie pochwy. Efekt po zabiegu z użyciem nici Vaginal Narrower utrzymuje się przez wiele miesięcy po wchłonięciu się nici.

 

Do wszystkich zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej wymagana jest kwalifikacja przez specjalistów po uprzednim wykonaniu odpowiednich badań. Kliniki Esteticmed, w których możesz poddać się zabiegom z zakresu mało inwazyjnej ginekologii estetycznej, mieszczą się w Częstochowie oraz Bydgoszczy.

Więcej na temat ginekologii estetycznej: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.