Wyjeżdżasz na wakacje? Postaw na manicure hybrydowy

nail-varnish-674422_640Urlop często spędza się bardzo aktywnie. Żagle, siatkówka plażowa, pływanie lub wspinaczka to kuszące propozycje na spędzenie wolnego czasu. Niestety, sport i manicure zwykle nie chodzą w parze.

Trwałość przede wszystkim

Manicure hybrydowy może rozwiązać problem odpryskiwania lakieru podczas wykonywania forsownych ćwiczeń. Ze względu na żel, którego używa się podczas zdobienia paznokci, lakier może utrzymać się na paznokciach nawet do dwóch tygodni. Jeśli planuje się długi urlop, takie rozwiązanie może być świetnym sposobem na pogodzenie przyjemności związanej z uprawianiem sportu i potrzebą posiadania zadbanych, ładnych dłoni.

Manicure hybrydowy wykonuje się w salonie kosmetycznym. Najpierw, przed samym malowaniem, paznokcie trzeba dobrze przygotować. Kosmetyczka w pierwszej kolejności usuwa skórki wokół paznokci i nadaje im odpowiedni kształt. Płytkę paznokcia musi także zmatowić. Niektórzy mają naturalnie tłuste paznokcie, przez co manicure może nie być trwały. Dopiero po takich zabiegach wstępnych można nałożyć bazę i kolorowe lakiery. Każdą warstwę, dla bezpieczeństwa i dodatkowego wzmocnienia, naświetla się lampą UV. Promienie lampy świetnie sprawdzają się do utwardzania paznokci.

Dobrze wybrać

W zasadzie najważniejszym aspektem wyboru odpowiedniego zdobienia powinny być warunki, w jakich przyjdzie spędzić wymarzony urlop. Nie zawsze bardzo długie paznokcie mogą się sprawdzić podczas uprawiania sportu, z nich akurat lepiej zrezygnować. Z kolei nie trzeba się ograniczać przy wyborze ulubionych kolorów lub wzorków. Żel stosowany do manicuru hybrydowego jest w stanie utrwalić i pięknie wydobyć najróżniejsze barwy. Potrafi także nadać paznokciom efektowny połysk, przypominający błyszczącą taflę wody.

Manicure hybrydowy ma na tyle dużą trwałość, że jest wprost polecany dla osób, które mają problem z rozdwajającymi się i kruchymi paznokciami. Żel nadaje im twardości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Tym bardziej więc powinien się sprawdzić w sytuacjach, kiedy klientce zależy na długotrwałym efekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.