Odżywka na paznokcie

1Dłonie, a co za tym idzie również paznokcie są wizytówką człowieka – prawda stara jak świat, choć niestety bardzo często zapominana. I tym sposobem dbamy o twarz, o całe ciało, wydajemy na to sporo pieniędzy i poświęcamy dużo czasu, a nasze ręce wyglądają, jak wyglądają.

Problemy z paznokciami

Jakie problemy z paznokciami najczęściej nam towarzyszą? Czasami się łamią, rozdwajają, wolno rosną, mają przebarwienia po lakierach (chyba każdej kobiecie zdarzyło się dokonać niewłaściwego wyboru) a nawet same w sobie posiadają inną barwę- często lekko żółtawą. Nie pomaga im obgryzanie, używanie kiepskich pilników i słabych obcinaczy. Źle wpływa na nie mróz i wiatr, słońce też osłabia – pogoda jest raczej ich przeciwnikiem niż sprzymierzeńcem. I skórki… Co więc możemy dla nich zrobić aby były nadal piękne?

Domowe sposoby

Warto jednak zwracać uwagę na nasze codzienne czynności i to jak je wykonujemy – dobrym rozwiązaniem jest używanie rękawiczek (np. podczas zmywania, prania, mycia okien i tak dalej), częste kremowanie rąk (trzeba tylko go odpowiednio dobrać krem) lub smarowanie ich oliwką, domowe maseczki, ewentualnie jakieś kompresy. Ważne jest również określenie tego, czy faktycznie problem z naszymi paznokciami wynika z niezależnych od nas przyczyn, czy może jest jakiś problem z witaminami, których brakuje nam w organizmie – można sprawdzić to za pomocą podstawowych badań krwi. W takim przypadku należy brać odpowiednie witaminy lub suplementy diety i zmodyfikować swoją dietę na mniej tłustą i niezdrową, bo nasze paznokcie zdecydowanie lubią zdrowe odżywianie. Warto udać się do lekarza albo dietetyka i o tym porozmawiać.

Szybka i skuteczna pomoc

Odżywki na przykład http://goldenrose.pl/ można uznać za najlepsze wyjście prowadzące do poprawy kondycji paznokci, bo działają bardzo szybko i dają dobre efekty. Fajnym rozwiązaniem są produkty, które działają jednocześnie w kilku obszarach – utwardzają (korzystne w przypadku cienkich, łamliwych i ogólnie słabych paznokciach), bo dość często natłuszczają paznokcie, a to jeden z powodów przez które mamy problem; przedłużają długość utrzymywania się lakieru (dzięki czemu rzadziej musimy używać i lakierów i zmywaczy); nawilżają (wpływa to na całokształt kondycji i poprawiają połysk płytki); wygładzają płytkę (ukrywa wszystkie niedoskonałości, które normalnie są bardzo widoczne). Poprawa jest widoczna najczęściej po maksymalnie miesiącu, więc warto spróbować i poświęcić parę minut tygodniowo po to, aby dłonie wyglądały idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.