Osobisty stylista – kto to jest?

142408407822361800Personal shopper, to coraz popularniejszy zawód, gdyż zainteresowanie tego typu usługami na rynku rośnie. Kim więc jest osobisty stylista i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Trochę historii…

Dawno dawno temu… A właściwie od czasu, gdy istnieje pojęcie mody, zamożni ludzie mieli osoby, które pomagały im ubierać się. W starożytnych czasach byli to niewolnicy, od okresu średniowiecza – służący, nazywani kamerdynerami lub gardebrobianymi. Kobieta, pełniąca tego rodzaju służbę, zwana była panną służącą bądź garderobianą. Co należało do ich obowiązków? Kamerdyner usługiwał panu domu, pomagając w ubieraniu i rozbieraniu się, dbał o jego garderobę, dobór poszczególnych elementów, a niejednokrotnie pełnił także funkcję fryzjera i golarza. Ponadto sam musiał prezentować się nienagannie, dlatego zawsze chodził we fraku oraz trzewikach, wyprostowany, z modną fryzurą.

Z kolei garderobiana dbała o garderobę pani domu i jej córek. W zakres jej obowiązków wchodziło, analogicznie do obowiązków kamerdynera, pomoc w ubieraniu i rozbieraniu się, w tym pracochłonna pomoc przy zawiązywaniu gorsetu, dbanie o czystość i konserwację ubioru, ale też daleko idące przeróbki sukien i nakryć głowy, które niejednokrotnie pomagały odmienić znaną już rzecz. Panna służąca musiała znać się nie tylko na krawiectwie, ale też na najnowszej modzie i trikach, które pomagały figurze zbliżyć się do lansowanego ideału. Dodatkowo do jej obowiązków należało układanie fryzur, często bardzo skomplikowanych i czasochłonnych.

A co dzisiaj?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nasze prababki i babki chodziły do krawcowych, których sprawne oko podpowiadało, co warto zmienić lub jak uszyć daną rzecz, by wyszczuplić sylwetkę, podkreślić jej atuty lub ukryć wady. Obecnie zwykle jesteśmy zdani sami na siebie, buszując wśród półek w niezliczonej ilości sklepów w centrach handlowych. Do tego często dochodzi brak znajomości własnej sylwetki i zasad budowania właściwych proporcji. Dlatego coraz popularniejszym zawodem staje się personal shopper – osobisty stylista – czyli osoba, która jak niegdyś kamerdyner lub garderobiana, pomoże nam dobrać strój tak, byśmy wyglądali jak najkorzystniej. Profesjonalnego osobistego stylistę możemy znaleźć na przykład tu: www.portakal.pl/problemy. Korzystając z jego usług, będziemy pewni, że nasze ubranie podkreśla naszą sylwetkę oraz osobowość, kolory komponują się z naszym typem urody, a ponieważ dodatkowo w zakres usług wchodzi zwykle dobór odpowiedniego makijażu i fryzury, będziemy mogli pozwolić sobie na pełną metamorfozę, która doda nam pewności siebie i sprawi, że nasza uroda zalśni pełnym blaskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.