Przygotowania do egzaminu szóstoklasisty

14-06-16-999_640Każdy uczeń szóstej klasy szkoły podstawowej musi porządnie przygotować się do testu, który czeka go na koniec roku szkolnego. Zdarzają się przypadki, kiedy już w tym wieku dzieci są wysyłane przez rodziców na dodatkowe kursy, korepetycje. Wszystko po to, aby uzyskać jak najlepszy wynik.
Jednak większość rodziców oraz nauczycieli jest zdania, że wszystko co jest potrzebne uczniom do uzyskania wymaganej wiedzy, znajduje się w książkach szkolnych, z których dzieci korzystają na co dzień.

Test szóstoklasisty jest sprawdzianem wiedzy i umiejętności, jakie uczniowie zdobyli w trakcie całej nauki w szkole podstawowej. Testy te odbywają się każdego roku w kwietniu, a ich wyniki nie mają wpływu na przyjęcie dziecka do gimnazjum rejonowego. Ewentualnie może on być brany pod uwagę jeśli chcemy, aby nasze dziecko dostało się do innej szkoły, do której jest dużo chętnych. Wyniki tego testu są ogłaszane dopiero przed samym końcem roku szkolnego, nie wpływają zatem na ukończenie szkoły podstawowej. Jest on porównywany do ocen szkolnych, dzięki czemu można uzyskać pełniejszy obraz osiągnięć dziecka i pozwala na podjęcie ustaleń co do dalszej edukacji.

Egzamin ten jest dla wszystkich dzieci wielkim stresem. Jeśli jeszcze dołożymy im do tego różne korepetycje, czy też kursy doskonalące, mogą nie udźwignąć nadmiaru obowiązków i nauki. W przypadku kiedy nasze dziecko nie radzi sobie w szkole najgorzej, to nie popadajmy w przesadność i dajmy mu uczyć się do egzaminu po prostu z podręczników do klasy 6. Gdyby jednak miało pewne problemy z przyswojeniem jakiegoś przedmiotu, możemy skorzystać z pomocy korepetytora. Starajmy się jednak, żeby nie były to zbyt częste zajęcia, bo jeśli przedobrzymy to możemy osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.