Rodzaje i metody usuwania włosów woskiem

142429843519344400

Wszystkie kobiety zmagają się z problemem nadmiernego owłosienia. Większość z nich chce się go pozbyć najbardziej skutecznymi metodami, dlatego też często decydują się na wizytę w salonie kosmetycznym. W chwili obecnej istnieje wiele sposobów na usunięcie zbędnych włosów, jednak pomimo rozwoju technologii część osób w dalszym ciągu wybiera  tradycyjną depilację woskiem.

Ciepły wosk jest bardzo skuteczny, ponieważ wyrywa większość włosów wraz z cebulkami. Dzięki temu znacznie wolniej odrastają, a skóra dłużej pozostaje gładka. Dla utrzymania właściwego efektu zaleca się powtarzanie zabiegu co 3-6 tygodni. Należy jednak pamiętać, że depilacja woskiem wiąże się z bólem, który nie każdy będzie w stanie znieść. Na szczęście po kilku razach włosy stają się słabsze a ich eliminowanie mniej bolesne.

W chwili obecnej można zdecydować się na depilację woskiem na ciepło lub na zimno.
Woskowanie na zimno, czyli po prostu używanie zwyczajnych pasków, jest najprostszą metodą. Najpierw trzeba je ogrzać w dłoniach, a następnie przyłożyć do ciała i oderwać. Metoda jest jednak mniej skuteczna bo dużo włosków ulega złamaniu, co prowadzi do ich wrastania. Niektóre z nich pozostają wręcz nienaruszone. Paski te nie są drogie i  można je zakupić w każdej drogerii.
Na ciepło stosuje się dwa rodzaje wosków: kremowe i twarde. Różnią się one od siebie konsystencją i temperaturą z jaką nakłada się je na ciało. W salonach kosmetycznych stosuje się woski twarde, które podgrzewa się do 42 stopni Celsjusza. Trzeba jednak uważać, ponieważ za gorący wosk może poparzyć skórę.
Wosk kremowy można zakupić we wszystkich drogeriach. Najczęściej jest używany w zabiegach domowych- wystarczy go podgrzać do około 36 stopni. W tym celu używa się specjalnego urządzenia, woskownicy. Gotowy wosk nakłada się cienką warstwą, przy pomocy drewnianej szpatułki, w kierunku wzrostu owłosienia. Następnie przykłada się do niego flizelinę i odrywa w przeciwną stronę.

Do każdego zabiegu, czy to w domowym zaciszu, czy też w salonie kosmetycznym należy się odpowiednio przygotować. Skóra musi zostać dokładnie oczyszczona, nie można również używać żadnych kremów. Dzień wcześniej można wykonać peeling nie podrażniający ciała. W przypadku wykrycia na skórze jakiś ranek, zabieg należy odłożyć do momentu ich wygojenia. Włoski poddawane depilacji woskiem powinny mieć długość ok. 3-5 mm. Jeśli będą krótsze to efekty mogą nie być zadowalające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.