Tie dye – jak dać nowe życie starej koszulce

Tie-dye czyli wielki powrót do przEszłości. Moda na wielokolorowe koszulki powraca a wraz z nią pomysły na własnoręczne odświeżenie starej garderoby! 

Skąd pomysł na oryginalne farbowanie koszulek? 

Moda na tie-dye zapoczątkowała już na przełomie lat 60. i 70. Wielobarwne, często własnoręcznie farbowane koszulki były znakiem rozpoznawczym tak zwanego ruchu hippisów. Ponownie trend zawitał w latach 90. Wówczas każde dziecko marzyło o kolorowych, wyróżniających się ubraniach. 

Wielki powrót do przeszłości

Moda na kolorowe koszulki skutecznie powraca do łask co parę lat niczym bumerang. Również i w tym sezonie, tie-dye króluje na ulicach. Motyw pojawia się na każdym elemencie ubioru, od skarpetek aż po farbowane czapki czy chusty! Głównym atutem takiego farbowania koszulki bądź innej części garderoby, jest fakt, iż zupełnie nie trzeba przejmować się starannością jej wykonania. Rzeczy farbowane metodą tie-dye wręcz przeciwnie, powinny wyglądać na takie, które zostały przez nas osobiście ozdobione – I to jest właśnie prawdziwy hit tego stylu! 

https://www.instagram.com/p/BwQCr5Bnv4w/?fbclid=IwAR0e0Km4iwVs6vIhegpspYbz1e9qjAGDqL5SCviQeGtFK2FxpE64AV4EFiU

Gwiazdy również pokochały ten styl!

Tie-dye i pozytywny wpływ na środowisko? 

Owszem, tie-dye to również świetny pomysł na danie drugiego życia starym ubraniom. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, nie przeznaczając ich na nowe stylizacje, ale również zadbamy o środowisko. „Każdego roku tony odzieży lądują na składowiskach odpadów, podczas gdy aż 95% z nich nadaje się do ponownego wykorzystania.” 

Jak wykonać swój wymarzony, kolorowy element garderoby metodą tie-dye? 

To banalnie proste, wystarczy tylko zaopatrzyć się w kilka akcesoriów oraz rzecz którą chcemy zafarbować. 

Będziesz potrzebować:

  • farb do tkanin /w przypadku jeansu wybielacz
  • gumki lub taśmy do związania
  • miseczki
  • sody oczyszczonej
  • ciepłej wody
  • woreczek foliowy
  • gumowe rękawiczki ochronne

Jak wygląda farbowanie ubrania? W internecie znajdziemy wiele filmików ukazujących dokładny proces uzyskiwania efektu tie-dye. Poniżej przedstawiamy przykładowy poradnik, pokazujący krok po kroku, jak pofarbować koszulkę. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.