Weekend Spa dla dwojga pod znakiem górskich wycieczek rowerowych

wycieczka rowerowa pośród pięknych krajobrazów

Artykuł sponsorowany

Wspólny wypad na weekend i odwiedzenie ciekawych miejsc, eksplorowanie szlaków i tras, jest doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z najbliższą osobą. Jeśli kochacie rowerowe eskapady pośród malowniczych krajobrazów oraz chcecie poprawić kondycję i utrzymać dobrą formę, to ten rodzaj aktywności jest doskonałym pomysłem. Jazda na rowerze pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, wspomaga układ krążenia, wzmacnia serce, kręgosłup oraz wiele grup mięśniowych. Zdecydowanie poprawia samopoczucie i pozwala na zaznanie cudownego uczucia wolności w kontakcie z naturą.

Udany romantyczny weekend w wyjątkowych górskich okolicach

Poza samą radością z jazdy, wycieczki rowerowe pozwalają na przyjrzenie się z bliska „cudom” napotkanym po drodze. Smak świeżego powietrza i wiatr we włosach to uczucia skłaniające do wybrania tej aktywności.

Jeśli szukacie miejsca na weekend dla dwojga, które jest mekką dla rowerzystów, Krynica-Zdrój proponuje ciekawe trasy o różnorodnych stopniach trudności. To również miejsce, gdzie znajdziecie komfortowe warunki pobytu, oferujące SPA dla dwojga. Weekend w tej urokliwej miejscowości przyniesie wiele atrakcji oraz upragniony przez was relaks.

Rama w ramę – romantyczny weekend dla dwojga

Dla tych, którzy lubią przejażdżki rowerowe w swobodnym tempie bez dużych przewyższeń, doskonała będzie Trasa Velo Krynica. Profesjonalna trasa o asfaltowej nawierzchni, której obrzeża pokrywa fluorescencyjny beton, nadając jej ciekawy efekt „świecenia się”. Velo Krynica ma swój początek na słynnym deptaku krynickim. Zielona ścieżka poprowadzi was do Krynicy Dolnej, dalej przez Powroźnik dojedziecie do Muszyny, gdzie warto zrobić sobie małą przerwę. Z Muszyny pojedziecie niezwykle urokliwą drogą wzdłuż rzeki Poprad do Piwnicznej. Całość trasy to 12 km, odpowiednia długość na niespieszną wyprawę, podczas której możecie zatrzymywać się i podziwiać piękno krajobrazów.

Jeśli chcecie skupić się wyłącznie na sobie oraz malowniczej okolicy i nie macie ochoty na rowery miejskie, możecie skorzystać z pomocnych elektrycznych dwukołowców, oferowanych przez wypożyczalnie.

Weekend we dwoje na górskich trasach

Krynica-Zdrój ze swoim fantastycznym klimatem, wieloma atrakcjami oraz świetnie funkcjonującymi, interesującymi trasami rowerowymi stała się idealną bazą dla turystyki rowerowej.

Niesamowity weekend we dwoje będzie pełen wrażeń, kiedy zdecydujecie się na wybranie rowerowych tras MTB. To skrót pochodzący z języka angielskiego brzmiący Mountain Terrain Bike oznaczający rower przeznaczony na trudne górskie trasy.

Jeśli macie dobrą kondycję, lubicie wyzwania i trudne zadania, to wspólne pokonywanie tras MTB będzie znakomitą rozrywką.

Do dyspozycji macie osiem tras rowerowych, które zawdzięczają swoje nazwy krynickim źródłom. Zuber, Kryniczanka, Słotwinka, Mieczysław, Tadeusz, Jan, Karol i Józef mają łączną długość 125 km. Są to trasy jednokierunkowe, o różnym stopniu trudności. Świetnie kolorowo oznakowane, pozwalają na łatwe rozeznanie się w terenie. Dodatkowym ułatwieniem jest pobranie na telefon aplikacji nawigującej ślad GPX. Jechanie „za kropką” będzie wygodną opcją.

Romantyczny weekend pod znakiem adrenaliny

Krynica Zdrój oferuje fantastyczne atrakcje dla miłośników ekstremalnych doznań, takich jak downhill, będący nieco szaloną formą zjazdów rowerowych.

Wyjątkowo trudna i przeznaczona dla miłośników skoków adrenaliny jest trasa Karol. Jeśli lubicie dreszczyk emocji i chcecie wypróbować swoje możliwości, pokonując tą trasę we dwoje, możecie po jej pokonaniu przyznać sobie nawzajem miano „Prawdziwego Śmiałka”. Przejechanie najdłuższej, najwyższej (przewyższenia ponad 970m) i najszybszej trasy rowerowej MTB Karol to duże wyzwanie. Szczególnie kiedy prowadzi ona szutrowymi nawierzchniami.

Powrót do komfortowego miejsca, gdzie czeka na was zasłużony relaks, stanowi wyjątkową przyjemność. Wypoczynek i regeneracja w SPA, rozluźniające kąpiele w jacuzzi i seanse w zespole saun przyniosą ukojenie. W połączeniu z serią masaży są idealnym doznaniem kończącym romantyczny weekend w SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.