Wszystko o parafinie kosmetycznej

legs-705486_640Panaceum parafinowe

Problem zniszczonych paznokci i dłoni u wielu kobiet pojawia się cyklicznie. Czasami kremy drogeryjne nie wystarczają, by skóra mogła się odnowić. Konieczna jest wizyta u kosmetyczki, która najprawdopodobniej zaproponuje zabieg parafinowy.

Parafina to tak naprawdę węglowodór nienasycony, otrzymywany podczas procesu destylacji ropy naftowej.  Charakteryzuje się wieloma właściwościami, które przydają się w pielęgnacji skóry.

Źródło witalności

Parafinę stosuje się przy produkcji wielu kosmetyków. Można znaleźć ją w składzie szminek, kredek, kremów, maseczek na twarz, olejków do kąpieli lub balsamów. Nic dziwnego, że jest tak chętnie wykorzystywana – ma właściwości natłuszczające, które nadają skórze miękkość i elastyczność.

Sama parafina nie nawilża skóry. Chroni natomiast jej warstwę lipidową, którą codziennie podrażnia się przez używanie wszechobecnych detergentów. Niekorzystnie wpływają na nią także warunki atmosferyczne oraz procesy starzenia. Parafina tworzy na skórze film chroniący przed utratą wilgoci. Okład z parafiny poprawia także krążenie i rozluźnia mięśnie, dzięki czemu substancje pielęgnacyjne nakładane na skórę mogą ją łatwiej zregenerować.

Zabiegi parafinowe

Zabiegi parafinowe potrafią być prawdziwie skutecznym lekarstwem na zniszczone paznokcie oraz suchą skórę dłoni lub stóp. Szczególnie skuteczne są kąpiele z parafiny przygotowane z dodatkiem innych składników odżywczych.

Parafina potrafi na długo zatrzymać ciepło. Z tego powodu wykorzystuje się ją do rozgrzewania dłoni i stóp. Ciepło sprawia, że substancje odżywcze szybciej się wchłaniają. Zabieg parafinowy delikatnie natłuszcza skórę i pozostawia ją niesamowicie miękką. Dłonie i stopy po kąpieli parafinowej są wręcz aksamitne.

Niestety nie dla każdego

Zabiegi z parafiną nie mogą być wykonane na osobach, które cierpią na jakąkolwiek chorobę paznokci lub skóry. Niestety, niektórzy mogą być także uczuleni na parafinę. Wszyscy inni mogą cieszyć się z jej dobrodziejstw, korzystając z zabiegów pielęgnacyjnych i terapeutycznych.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.