Depilacja bikini metodą brazylijską

bikini-1171315_640

Wśród kobiet coraz popularniejsza staje się depilacja brazylijska. W Polsce jest to całkiem nowa metoda, o której wie się tylko tyle, że jest bolesna. Jest to prawda, jednak depilacja brazylijska jest również bardzo skuteczna i o wiele zdrowsza niż walka z odrastającymi włoskami maszynką do golenia. Czy faktycznie jest się czego bać?

Co nieco o historii

Depilacja brazylijska jest jedną z najpopularniejszych aktualnie metod depilacji okolic intymnych. Polega ona na całkowitym usunięciu wszystkich włosków ze wzgórka łonowego, warg sromowych, odbytu i okolic bikini. Nazwa zabiegu wiąże się z jego historią. Pierwszy raz został on bowiem wykonany przez siedem sióstr pochodzących z Brazylii. Siostry założyły w Nowym Jorku J. Sisters International Salon, w którym to w 1987 wykonały pierwszy zabieg całkowitego usunięcia owłosienia okolic intymnych – brazilian waxing. Ten rodzaj depilacji często porównywany jest z najpopularniejszym bikini hollywoodzkim.

Jak przygotować się do zabiegu? 

Aby zabieg był całkowicie skuteczny, włoski muszą osiągnąć długość 0,5 cm. Należy więc zrezygnować z domowego golenia przez około dwa tygodnie. Bezpośrednio przed zabiegiem należy również unikać nawilżania i natłuszczania ciała, np. balsamami, ponieważ może to spowodować, że wosk nie przyklei się dobrze do włosków. Nie można zapomnieć również o higienie – przed zabiegiem należy umyć okolice intymne np. specjalną chusteczką. Co ze wstydem? Naturalne jest, że odczujesz skrępowanie przed zabiegiem depilacji brazylijskiej. Kosmetyczka zobaczy przecież sporą część Twojego ciała. Warto pomyśleć więc o tym, jak o wizycie u ginekologa. W dobrych salonach kosmetycznych wykonuje się bardzo wiele takich zabiegów dziennie, a kosmetyczki bardzo profesjonalnie podchodzą do klientek.

Wosk czy pasta cukrowa? 

Depilację brazylijską można wykonać za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Wosk nakłada się się na skórę w kierunku wzrostu włosa, następnie, za pomocą pasków materiału, zrywa zdecydowanym ruchem pod kątem 40 stopni. Pasta cukrowa natomiast uważana jest za mniej bolesny sposób, ponieważ nie przykleja się do skóry, a jedynie oblepia włoski. Gdy pasta zaschnie zrywa się ją płatami w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Specyfik jest wykonany wyłącznie z naturalnych składników i polecany jest dla osób skłonnych do reakcji alergicznych oraz dla kobiet z bardzo delikatną skórą. Kosmetyczka zapewne dobierze najlepszą dla Ciebie metodę, a Ty będziesz mogła cieszyć się gładką skórą okolic intymnych nawet do 6 tygodni!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.