Książki, które warto zabrać ze sobą w podróż

Z pewnością dla każdej z nas, chociażby najkrótsza podróż, to niebywała przyjemność. Wakacje to czas małych i wielkich wyjazdów, zarówno tych oddalonych tysiącami kilometrów, jak i wypraw chociażby nad pobliskie jezioro, oddalone zaledwie o parenaście metrów. Dzięki magi książek możemy jednak nie tylko umilić sobie czas, ale i w jednej chwili przenieść się gdzie tylko spragniona dusza zapragnie.

 

PODRÓŻE PEŁNĄ PARĄ

Nie wiesz jak najlepiej wykorzystać wyjazd w nieznane Ci dotąd miejsce? Gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, gdzie zjeść? Podróżując dobrze jest się dowiedzieć jakie walory turystyczne należą do tych najbardziej ciekawych, takich których nie można pominąć, oczywiście odpowiedź na wszystkie pytania znajdziemy w książkach typowo podróżniczych ale i nie tylko.

„BEDUINKI NA INSTAGRAMIE”

Absolutny hit w dziale literatury podróżniczej. Aleksandra Chrobak w swojej książce nie tylko pokazuje nam jak wygląda prawdziwe życie w Emiratach ale i doradza jak zachować się w niektórych zapewne niejasnych dla nas sytuacjach. Autorka jest dla nas wymarzoną przewodniczką, która stara się wplatać nam w rozmowę tu i ówdzie swój humorystyczny akcent. Po skończonej lekturze zapewne kraj ten stanie się jednym z miejsc, które po prostu będziesz musiała odwiedzić i zobaczyć jego tętniące kolorami piękno.

„GRINGO WŚRÓD DZIKICH PLEMION”

Czymże byłaby lista bestsellerów podróżniczych bez sławnego nazwiska Cejrowski na czele? Możesz być jego fanką, ale możesz go też zwyczajnie nie lubić, jedno jednak jest pewne. Książka definitywnie powinna stanąć na wysokim miejscu gdyż jest to jedna z lepszych jeśli nie najlepszych podróżnicze-przygodowych powieści. Jednocześnie trzeba dodać, iż sama książka nie tylko bawi ale i uczy. Niezwykle mądra, przystrojona znakomitymi zdjęciami z najrozmaitszych, najdzikszych rejonów świata. Tak właśnie można opisać książkę autorstwa Wojciecha Cejrowskiego.

https://www.instagram.com/p/BdZyh2ejXjw/

COŚ DLA GŁOWY

Ostatnimi czasy dość sporo mówi się o zdrowiu psychicznym, zrozumieniu siebie, czy akceptacji. Są to jedne z najważniejszych rzeczy w naszym życiu, ponieważ to właśnie ze sobą spędzimy resztę życia, także jeśli chodzi o wyjazdy. Jak  będzie wyglądać odpoczynek kiedy naszą głowę będzie trapić smutek, kiedy myśli będą błądzić dookoła samych złych emocji. Depresja potrafi sprawić, że nawet najprzyjemniejsza wycieczka może przerodzić się w niemiły obowiązek, który sama na siebie nałożyłaś.

„JESTEŚ CUDEM”

To zarówno tytuł świetnej książki Reginy Brett, jak i hasło, które powinnaś sobie jak najczęściej  powtarzać. To prawda, jesteś cudem i to od Ciebie właśnie zależy czy będziesz się tak czuć. Jest to kolejny światowy bestseller autorki, która dzieli się z nami szczęściem oraz sposobami jak je znaleźć i zachować. Poprzednia książka amerykańskiej pisarki to Bóg nigdy nie mruga” ciesząca się równie wielkim zainteresowaniem co nowa powieść.

„POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI”

Nie od dziś wiadomo, że podświadomość jest najbardziej ruchomą częścią naszego umysłu. Dlaczego ruchomą? Gdyż z łatwością możemy nią manewrować, zarówno jak osoby trzecie, wpływając na nasze zachowanie czy sposób myślenia tak, że niekiedy nie mamy o tym bladego pojęcia. „Potęga podświadomości” to jeden ze świetnych jak i możliwe, że najlepszych podręczników, pokazujących po prostu, jak nauczyć się świadomie wpływać na swoją podświadomość. Książka została napisana przez doktora Josepha Murphy’ego opierającego się na zasadzie „Jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i możesz to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością.”

 

NATURALNIE, NATURALNE DLA SKÓRY

Jeśli jesteś zwolenniczką wszystkiego co łączy się z naturalnymi rozwiązaniami, również jeśli chodzi o kosmetologię to z pewnością spodobają Ci się poniższe pozycje. Jak wiadomo najlepiej dbać o skórę naturalnymi kosmetykami, pozbawionymi SLS-ów czy innych substancji szkodzących. Z tych książek dowiesz się jak wykorzystać najprostsze składniki, rzeczy zawieruszone gdzieś w kuchni, do pielęgnacji skóry. Przepisy świetnie sprawdzą się również w podróżach, kiedy nasza skóra narażona jest na wiele niebezpiecznych czynników. W takich warunkach chętnie przyjmie od Ciebie dar w postaci naturalnie zrobionych kosmetyków.

„KOSMETYKI NATURALNE DIY”

Świetna książka autorstwa Leny Sokolovskiej, pełna przepisów i pięknie dobranych zdjęć. Przyjemnie poczytać i pooglądać, tak jak i wykonać, któryś z przepisów chociażby na domową maseczkę czy odżywczy eliksir. Wszystkie receptury są łatwe w wykonaniu i przede wszystkim niedrogie w przeciwieństwie do ich odpowiedników w drogeriach.

„SEKRETY URODY KOREANEK. ELEMENTARZ PIELĘGNACJI”

Charlotte Cho i jej zobrazowanie kompleksowej pielęgnacji, której z pewnością powinnyśmy się nauczyć by bezbłędnie naśladować koreańskie piękności. Często widzimy zdjęcia kobiet pochodzenia Azjatyckiego, młode, piękne i zadbane. Wydawać by się mogło że na przestrzeni lat praktycznie nic nie zmienia się w ich świeżym wyglądzie. Jeśli chcesz zapomnieć i o swoich zmarszczkach, suchej czy przetłuszczonej cerze, sięgnij po niezwykły poradnik Charlotte. Autorka przedstawia kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym bardzo szybko zauważysz swoją niesamowitą zmianę.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.