Depilacja brazylijska – czy to bezpieczne?

beauty-743371_640

Depilacja brazylijska nie jest już w Polsce nowością, jednak wciąż wiele kobiet się jej obawia. Wynika to przede wszystkim ze strachu i niewiedzy. Sam zabieg natomiast jest bolesny, jednak niesie ze sobą wiele korzyści, dla których wiele kobiet się na niego decyduje. Co powinnaś wiedzieć zanim udasz się do kosmetyczki? Jak przygotować się do tego zabiegu i jakie są jego zalety?

Czym właściwie jest depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska to zabieg polegający na usunięciu wszystkich włosów z okolic intymnych – łona, warg sromowych, pośladków i odbytu. Często jednak kobiety decydują się na pozostawienie cienkiego pasemka włosów nad łechtaczką lub inny, bardziej fantazyjny wzór. Zabieg brazilian waxing po raz pierwszy wykonany został w Nowym Jorku w 1987 roku przez siedem sióstr pochodzących z Brazylii. Właśnie im depilacja brazylijska zawdzięcza swoją nazwę.

Depilację brazylijską wykonuje się za pomocą pasty cukrowej lub ciepłego wosku nakładanego na przygotowaną wcześniej skórę. Aby zabieg był w całości efektywny, włoski muszą osiągnąć długość przynajmniej 0,5 cm. Bolesny jest sam moment zerwania, a więc ból jest krótkotrwały – w przeciwieństwie do efektów. Gładką skórą możemy cieszyć się natomiast nawet do 6 tygodni, przy regularnym powtarzaniu zabiegu.

Depilację brazylijską można wykonać w warunkach domowych, jednak dla niewprawionych kobiet jest to zadanie niemal karkołomne. Wosk należy powiem zrywać pod kątem 40 stopni, aby uniknąć wrastania i łamania się włosów pod skórą. Trzeba również odpowiednio zatroszczyć się o skórę przed i po zabiegu, co najlepiej zrobi profesjonalistka w dobrym salonie kosmetycznym.

Przygotowanie do zabiegu

Przed udaniem się na umówioną wizytę u kosmetyczki, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim na dwa tygodnie przed zabiegiem zrezygnuj z depilacji. Aby depilacja była skuteczna, włoski muszą mieć co najmniej pół centymetra. W przeciwnym razie wosk nie będzie w stanie odpowiednio mocno obkleić włosa. Przed wyjściem z domu zrezygnuj również z nawilżania skóry, ponieważ uniemożliwia to wykonanie dokładnej depilacji. Nie można również zapomnieć o higienie intymnej. Zaleca się, aby przed zabiegiem przemyć okolice intymne specjalną chusteczką. To naturalne, że będziesz odczuwać skrępowanie. W końcu kosmetyczka zobaczy najbardziej intymną część Twojego ciała. Jednak nie ma się czym martwić. Profesjonalne kosmetyczki wykonują takie zabiegi kilka razy dziennie i mają dobre podejście do swoich klientek. Dla długotrwałego efektu i dobrze wykonanego zabiegu warto więc znieść zarówno ból, jak i wstyd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.