W co się ubrać na sesję ciążową

pregnant-244662_640Wiele kobiet w obecnych czasach decyduje się na sesje ciążowe. Większość z nich pragnie, aby sesja ta była wykonana profesjonalnie przez zawodowego fotografa. Jednak nie każda przyszła mama wie jak taka sesja będzie wyglądać oraz jak się do niej przygotować.

Najlepszym momentem na wykonanie zdjęć brzuszka jest okres między 7 a 8 miesiącem ciąży. Kobiecy brzuch jest wtedy ładnie zaokrąglony a większość pań czuje się jeszcze wtedy dobrze. Oczywiście każda ciąża jest inna i przy wyborze terminu sesji należy wziąć pod uwagę stan zdrowia ciężarnej. Najważniejsze żeby kobieta czuła się komfortowo.

Często przed taką sesją kobiety zastanawiają się co założyć, jak się ubrać? Dobrze jest przygotować kilka zestawów ubrań. Jeden może być klasyczny, elegancki (najlepiej jakaś prosta sukienka). Drugi zestaw może być sportowy, bardziej luźny, np. dżinsy i top. Warto wziąć również ze sobą coś wyjątkowego a panie, które planują bardziej odsłonić brzuszek powinny zabrać elegancką bieliznę.
Ubiór przyszłej mamy będzie również zależał od miejsca, w którym odbędą się zdjęcia. Trzeba więc najpierw ustalić czy sesja odbędzie się w domu czy też może w plenerze. Wtedy najlepiej poradzić się fotografa jaka stylizacja będzie najbardziej odpowiednia.

Na pewno dobrym pomysłem jest unikanie tkanin wzorzystych oraz z nadrukami. Pamiętajmy również o dodatkach. Dobrze dobrane buty czy też biżuteria to elementy, które wpłyną na jakość zdjęć. Przyszłe mamy powinny również pamiętać o pomalowaniu paznokci i wykonaniu eleganckiego makijażu, nie zapominajmy również o świetnej fryzurze.
Na sesję warto zarezerwować około 2 godzin czasu. Może to być męczące, ale dobry fotograf sprawi, że kobieta zapomni o znużeniu i poczuje się piękna i wyjątkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.