Depilacja czyli nowości na rynku cz.2

3Depilacja laserowa czyli nowa technologia. Na polskim rynku istnieją cztery różne rodzaje laserów. Zasady działania w poszczególnych modelach są bardzo podobne. Różnica tkwi w cenie oraz skuteczności. Mamy do wyboru laser rubinowy – jest to najstarszy model, dziś już rzadko stosowany. Laser aleksandrytowy – urządzenie wciąż istnieje na rynku. Niektórzy specjaliści uważają, że nadaje się on bardziej do usuwania jasnych włosów niż inne lasery.

Depilacja czyli nowości na rynku cz.1

Laser diodowy, który obecnie jest najczęściej używany i jest również najbardziej wydajny. Laser yagowy, który jako jedyny nie oddziałuje na melaninę. Dlatego usuwa zarówno ciemne jak i jasne włoski. Może być także stosowany na każdy rodzaj owłosienia.

4

Depilacja enzymatyczna bazuje na aktywnych enzymach, które blokują wzrost włosów. Dzięki temu, w zależności od fazy wzrostu włosa, możliwe jest całkowite pozbycie się owłosienia. Zabieg wykonuje się przy użyciu dwóch preparatów.

Najpierw należy pozbyć się włosków przy użyciu wosku, pasty cukrowej, nitkowania lub po prostu pęsety. Następnym etapem jest nałożenie preparatów i wmasowanie ich w skórę. Pierwszy, czyli inhibitor, dodatkowo rozszerza mieszki włosowe.

Drugi, czyli aktywator, na trwałe blokuje odrost włosów, znajdujących się w konkretnej fazie wzrostu. Żeby uzyskać trwałe efekty, zabieg należy regularnie powtarzać co 3-4 tygodnie. Zdaniem producenta preparatu, wystarczy 10-15 aplikacji i problem zbędnego owłosienia zostanie skutecznie rozwiązany.

Depilacja enzymatyczna jest polecana dla wszystkich osób. Enzymy działają na każdy rodzaj włosów – niezależnie od ich barwy i grubości oraz karnacji skóry. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie włosy zawierają keratynę, na którą wpływają substancje zawarte w preparatach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.