Jak bezpiecznie wybielać zęby?

apples-635240_640Przez ostatnie kilka lat wybielanie zębów stało się modnym zabiegiem. Należy jednak pamiętać, że nie każda metoda jest bezpieczna. Również nie wszystkie osoby mogą wybielić sobie zęby. Jak zatem zyskać lśniącą biel zębów bez narażania ich na uszkodzenie?

W kwestii bezpiecznego wybielania zębów najlepiej zwrócić się do dentysty. Pomoże on nam dobrać odpowiednią metodę wybielania. Należy także przestrzegać kilku prostych zasad.
Jeśli chcemy zadbać o zęby, ponieważ zbliża się jakaś ważna impreza lub uroczystość, pamiętajmy aby nie wybielać ich na ostatnią chwilę. Likwidacją przebarwień oraz rozjaśnianiem szkliwa powinniśmy zająć się na kilka tygodni przed imprezą. Po zabiegu, przez kilka tygodni, konieczne jest prowadzenie tzw. białej diety. Oznacza to, że wszystkie kolorowe potrawy, napoje oraz trunki są zakazane. Po wybielaniu możemy mieć podrażnione zęby. Trudno będzie nam się dobrze bawić na weselu lub innej imprezie, gdy ból zębów da o sobie znać przy każdym łyku lub kęsie. Również podmuchy wiatru mogą powodować bolesność zębów.

Decydując się na wybielanie, nie stosujmy babcinych metod. Stare metody wybielania zębów są mało skuteczne, uszkadzają szkliwo oraz podrażniają dziąsła. Jeśli zdecydujemy się na wybielanie zębów metodami domowymi, stosujmy preparaty od sprawdzonych producentów. Lepiej zapłacić trochę więcej za daną pastę lub żel, niż kupić nieznany środek od domokrążcy lub na aukcji w internecie.

Większość dentystów poleca jednak profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym, np. w poradni DenTeam. Dzięki temu mamy gwarancję, że zabieg zostanie wykonany fachowo, szybko i bezpiecznie. Decydując się na wybielanie zębów, dobrze jest zasięgnąć opinii specjalisty, czyli stomatologa. Oceni on stan zdrowia naszej jamy ustnej i zadecyduje czy wybielanie jest w ogóle możliwe. Być może w pierwszej kolejności trzeba będzie przeprowadzić zabiegi lecznicze, a dopiero potem zadbać o wygląd zębów. Dentysta doradzi nam także jaką metodę wybielania można zastosować w naszym przypadku.

Pamiętajmy także o tym, żeby zachować umiar w wybielaniu zębów. Zbyt częste zabiegi mogą osłabić szkliwo oraz dziąsła. Może to prowadzić do żółknięcia zębów lub ich szarzenia, a nie o taki efekt przecież nam chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.