BHP z głową – jak chronić ją przed wypadkami?

weld-67640_640Prace budowlane i remontowe każdego rodzaju wymagają odpowiedniego stroju. Nawet w przypadku prac w ogrodzie konieczna jest specjalna odzież robocza, której podstawowym zadaniem jest zapewnienie komfortu oraz ochrona przed urazami. Bardzo ważnym elementem takiej garderoby jest odpowiednie nakrycie głowy.

Ochrona tej części naszego ciała jest szczególnie ważna, ponieważ nawet niewielki uraz może skończyć się poważnymi konsekwencjami. Paradoksalnie to właśnie z osłony głowy najczęściej rezygnujemy. Branża BHP oferuje bogaty asortyment, dlatego zajmując się pracami budowlanymi, remontowymi, a nawet pracami w ogrodzie łatwo zaopatrzyć się w odpowiednie nakrycie głowy. Warto kierować się w tym przypadku kilkoma prostymi zasadami. Przede wszystkim należy dobrać jego rodzaj do formy pracy, jaką wykonujemy. Jeżeli pracujemy na dworze, przy lżejszych zadaniach, takich jak np. koszenie trawy w przydomowym ogródku, najlepszym rozwiązaniem może okazać się prosta czapka z daszkiem. Spełni swoją podstawową rolę – ochroni naszą głowę przed słońcem w trakcie wielu godzin spędzonych na zewnątrz. Dodatkowo daszek częściowo osłoni oczy przed dostaniem się do nich pyłu, kurzu czy trawy (tylko częściowo – mimo wszystko przy niektórych pracach konieczne jest założenie specjalnych okularów). Ważnym czynnikiem jest także pogoda – w niskich temperaturach zainwestujmy w ocieplaną czapkę, dzięki której nie przemarzniemy (właśnie przez głowę „ucieka” najwięcej ciepła). Natomiast przy pracach budowlanych lub poważnych pracach remontowych konieczne jest założenie kasku.

Odzież robocza powinna być idealnie dobrana. Także w przypadku ochrony głowy, zakładajmy nakrycia o idealnym rozmiarze, dopasowane do naszego rozmiaru. W zbyt dużej czapce lub kasku trudno będzie nam dobrze pracować, natomiast zbyt małego modelu nawet nie założymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.