Kremy 40+, 50+, 60+ do skóry dojrzałej – czy są skuteczne?

wrinklesRynek kosmetyczny powoli zapełnia i rozszerza ofertę produktów do cery dojrzałej, która do tej pory była traktowana marginalnie. Obecnie można zakupić kremy do pielęgnacji skóry na dzień, na noc czy pod oczy. Co więcej, kremy i inne produkty pielęgnacyjne dzielone są ze względu na wiek odbiorców. Stąd rodzi się pytanie, czy kremy 40+, 50+, 60+ i więcej rzeczywiście są potrzebne?

Cera dojrzała – charakterystyka i potrzeby

Nie można ukrywać, że cera dojrzała różni się, nawet wizualnie, od skóry osoby dwudziestoletniej. Zmiany zewnętrzne są objawem tego, co dzieje się wewnątrz organizmu pod wpływem przybywania lat. W odniesieniu do skóry całego ciała, a szczególnie twarzy, zauważa się przede wszystkim postępujące wiotczenie i utratę elastyczności oraz jędrności. Objawem tego są właśnie zmarszczki i obwisła skóra.

Wraz z wiekiem ulegają rozkładowi wiązania kolagenu i elastyny w komórkach skóry, które odpowiedzialne są za zachowanie prawidłowej jędrności ciała. Skóra staje się cieńsza, bardziej rozciągnięta i nie posiada odpowiedniego rusztowania utrzymującego ją na właściwym miejscu. Ponadto powolny zanik gruczołów łojowych sprawia, że nie istnieją możliwości naturalnego i skutecznego odbudowania naturalnych barier ochronnych skóry, a ponadto nie może być ona prawidłowo nawilżana i natłuszczana oraz odżywiana i dotleniana. Wszystko to sprawia, że skórze najbardziej potrzebne są kosmetyki przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i odbudowujące.

Kremy do skóry dojrzałej – konieczność czy marketing

Wiele osób stawia zarzuty, że produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry dojrzałej są zwykłym chwytem marketingowym. Jednak w obliczu licznych badań naukowych, jak i poznania empirycznego, łatwo zauważyć, że skóra dojrzała wymaga specjalnej pielęgnacji, chociażby ze względu na fakt, że naturalne procesy wewnątrz organizmu nie zapewniają jej takiej samej ochrony, jak w przypadku skóry młodej. Potwierdza to ekspert L’Oreal, zajmujący się problemami skóry po 40 roku życia. Poświadcza on, że skóra dojrzała potrzebuje składników aktywnych, które będą opierać się na regeneracji i odbudowie pierwotnego stanu tkanek skórnych.

Opinie konsumentów, którzy stosują kremy do skóry dojrzałej jednogłośnie wskazują, że są to produkty skuteczne, które właściwie odpowiadają na potrzeby tej konkretnej grupy wiekowej.

Przegląd kremów 40+, 50+, 60+

Krótki przegląd kremów do skóry dojrzałej, na przykładzie produktów L’Oreal Paris pozwoli zapoznać się z problemami, jakim przeciwdziałają kosmetyki pielęgnacyjne dla osób po 40 roku życia.

  • L’Oreal Paris Ekspert Wieku – przeciwzmarszczkowy krem wygładzający (40+)

Krem ten skupia się na problemach kobiet po 40 roku życia, które doświadczają pierwszych, dobrze widocznych zmarszczek. Ich skóra jest jeszcze dosyć jędrna i elastyczna, jednak zmarszczki skutecznie dodają lat. Krem przeciwzmarszczkowy i wygładzający ma odmłodzić i nadać twarzy świeżości.

  • L’Oreal Paris Ekspert Wieku – przeciwzmarszczkowy krem ujędrniający (50+)

Ten produkt odpowiada za problemy postępującego braku jędrności skóry i utraty jej elastyczności oraz zdolności odkształcania się. Dostarcza do cery składniki aktywne poprawiające napięcie skóry i jej nawilżenie. Odżywia, a regularnie stosowany daje efekt delikatnego liftingu bez użycia zabiegów estetycznych.

  • L’Oreal Paris Ekspert Wieku – przeciwzmarszczkowy krem odbudowujący (60+)

Krem odbudowujący od L’Oreal skierowany jest do kobiet po 60 roku życia, dla których najważniejszą kwestią jest uzupełnianie brakującego odżywiania skóry, dotlenienia i nawilżenia. Pomaga odbudować dawną warstwę ochronną skóry oraz jej wygląd sprzed kilku lat. Stosować mogą go kobiety także i w większym wieku, choć część firm wyróżnia także kremy 70+.

Kremy do cery dojrzałej, z podziałem na wiek, są dobrym pomysłem. Skupiają się one na najważniejszych problemach skórnych ludzi w danym wieku, a dzięki temu mogą zadziałać skuteczniej. Jest to możliwe, ponieważ dobiera się do nich najlepsze składniki aktywne, skierowane do rozwiązywania jednego, konkretnego problemu.

Więcej przykładów kremów do cery dojrzałej i nie tylko można odnaleźć na stronie: http://www.lorealparis.pl/needs/pielegnacja-skory/pielegnacyjne-kremy-na-dzien.aspx.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.