O czym trzeba pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Artykuł sponsorowany

Pozbywanie się zbędnego owłosienia z wielu partii ciała na stałe wpisało się w ofertę wielu gabinetów kosmetologicznych. Są to zabiegi z gatunku tych, do których warto wcześniej odpowiednio się przygotować, aby efekty były jeszcze lepsze. O czym zatem warto pamiętać przed udaniem się na zabieg depilacji laserowej? Podpowiadamy.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa Kraków jest obecnie jednym z najbardziej popularnych, a zarazem efektywnych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Ważne jest to, że możliwe jest depilowanie praktycznie każdego części naszego ciała. Bardzo duże znaczenie ma także odpowiedni plan kuracji, ponieważ najbardziej spektakularne efekty depilacja przynosi w fazie aktywnego wzrostu włosków. Z tego powodu do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników potrzebnych jest co najmniej kilka sesji. Przeważnie jednak po około czterech zabiegach można zauważyć znaczne zmniejszenie powstawania nowych włosków, a także osłabienie tych, które pozostały w skórze.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonywania depilacji laserowej?

Jak w większości przypadków, depilacja laserowa również ma swoje przeciwwskazania. Z tego powodu bardzo istotna jest wcześniejsza konsultacja z osobą, która będzie wykonywała taki zabieg. To ona może zakwalifikować do zabiegu, ale – co ważne – to również ona będzie przekazywała wszelkie wskazówki teoretyczne, czyli jak postępować przed i po zabiegu. W szczególności przeciwwskazaniem do depilacji laserem będzie ciąża oraz nowotwory. Osoba wykonująca zabieg ma obowiązek odmówić, jeśli pacjent ma świeżo opaloną skórę oraz stosuje niektóre zioła, na przykład dziurawiec czy nagietek. Podstawą do wykluczenia jest także łuszczyca, bielactwo czy wszelkie infekcje wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze w planowanym obszarze zabiegowym.

 

Depilacja laserowa – jak się do niej przygotować?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, jednak pod warunkiem, że przestrzega się pewnych określonych zaleceń. Przede wszystkim w okresie około 6 miesięcy wcześniej należy całkowicie odstawić doustną kurację retinoidami. Z kolei na miesiąc przed nie można wyrywać włosów woskiem ani depilatorem. Trzy tygodnie przed depilacją dobrze jest przerwać także stosowanie maści z retinoidami, a dwa tygodnie przed konieczne jest odstawienie preparatów światłouczulających. Nie należy także stosować preparatów samoopalających w miejscu planowanego zabiegu. Przed samą depilacją w gabinecie konieczne jest zgolenie włosów na gładko, a także dokładne umycie ciała i odtłuszczenie skóry.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.