Co warto wiedzieć przed pierwszą depilacją woskiem?

Salony kosmetyczne wydepilują praktycznie każdą część ciała, jednak najczęściej wykonywanym zabiegiem jest depilacja bikini. Klienci chętnie decydują się na tego rodzaju usługę, wiedząc, że zapewni im więcej komfortu oraz swobody. Profesjonalne usunięcie zbędnego owłosienia to sposób na uniknięcie podrażnienia po depilacji bikini w domu, najczęściej goleniu maszynką miejsc intymnych. Trwająca zaledwie kilkanaście minut depilacja u kosmetyczki, pozwoli zapomnieć o problemie niechcianych włosków nawet na 4 tygodnie, a rodzaje depilacji bikini dobiera się do swoich potrzeb, korzystając z fachowego doradztwa.

Jak depilować miejsca intymne? Depilacja woskiem a opalanie

Wyobraź sobie, że trwająca kilkanaście minut depilacja ciepłym woskiem pozwala zapomnieć o problemie niechcianych włosków nawet na 4 tygodnie! Depilacja torsu u mężczyzn, depilacja pachwin oraz miejsc intymnych to bardzo popularne zabiegi. Panie wybierają swoje ulubione rodzaje depilacji bikini. Efekt gładkiej skóry na długi czas przyciąga kobiety i mężczyzn, chcących szczególnie zadbać o higienę i idealnie gładkie ciało.

Jak najlepiej depilować miejsca intymne, aby depilacja była udana? Włosy muszą mieć długość od 0,5 do 1 cm. Warto wiedzieć, że włos osiąga taką długość przeciętnie po dwóch tygodniach od ostatniego golenia. Jeżeli włosy są dłuższe niż 1 cm, powinno się je przyciąć nożyczkami do długości około 0,5 cm. Przed depilacją w domu, podczas porannego prysznica, można wykonać peeling złuszczający naskórek, a włoski uniosą się i będą łatwiejsze do usunięcia. Doskonale nadaje się do tego celu peeling cukrowy z grubych kryształków. W dniu depilacji nie powinno się nakładać na skórę oliwki, tłustych balsamów ani kremów, ponieważ wosk nie będzie dobrze przylegał do włosków. Ważna informacja – nie powinno się w tym czasie korzystać z sauny i solarium.

Depilacja woskiem a opalanie – co na ten temat mówią eksperci? Skóra do depilacji musi być dobrze odtłuszczona, a po zabiegu jest lekko podrażniona, dlatego powinno się o nią odpowiednio zadbać i nie wystawiać na nadmierne promieniowanie. Przez pierwsze 3 dni powinno się zrezygnować z opalania na słońcu czy w solarium.

Jak szybko odrastają włoski w miejscach intymnych?

Na jak długo wystarcza depilacja u kosmetyczki? Efekt gładkiej skóry po depilacji woskiem utrzymuje się średnio od 3 do 4 tygodni i jest zależny od indywidualnego tempa wzrostu włosów. Włoski odrastają szybciej na odsłoniętych partiach ciała np. latem na łydach, a nieco później w miejscach intymnych. To naturalne, ponieważ trwałość efektu jest zróżnicowana na poszczególnych partiach ciała. Od tego, jak szybko odrastają włoski, zależy, jak często trzeba powtarzać zabieg depilacji woskiem, by mieć zawsze gładką skórę.

Depilacja u kosmetyczki będzie jeszcze skuteczniejsza, a efekt utrzyma się dłużej, jeśli zastosuje się balsam do ciała opóźniający porost włosów. Warto zdać się na kosmetyczkę, która doradzi, który produkt wybrać do danego rodzaju skóry i owłosienia. To także odpowiedź na pytanie, jak dbać o skórę po zabiegu depilacji nie tylko miejsc intymnych, ale również innych partii ciała.

Czy depilacja woskiem boli?

Bezbolesna depilacja woskiem – czy to możliwe? Mężczyźni boją się bólu podczas zabiegów w gabinecie kosmetycznym bardziej niż panie. Często zadają pytanie: czy depilacja woskiem boli? Pierwsza depilacja woskiem rzeczywiście bywa nieprzyjemna i bolesna, ale każda następna jest już lepsza. W renomowanych salonach kosmetyczki mają do dyspozycji różne rodzaje wosku np. preparat na bazie wosku pszczelego, wzbogacony o składniki aktywne polecany dla osób, które źle znoszą ból podczas depilacji wrażliwych części ciała.

Panowie pocą się intensywniej niż kobiety, dlatego w ich wypadku depilacja pachwin jest szczególnie ważna w aspekcie dbałość o higienę. W pocie znajdują się bakterie, które mogą powodować zapalenie mieszków włosowych, dlatego na wydepilowanych partiach polecamy stosować mydło antybakteryjne po zabiegach. Panowie powinni również pamiętać, aby przez pierwsze 3 dni unikać siłowni, basenu, sauny i solarium.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.