Teatry zapraszają dzieci już od 1. roku życia!

t2Wielu z nas teatry kojarzą się z poważnymi spektaklami, które nie są przeznaczone dla najmłodszych. Nic bardziej mylnego! Teraz powstaje coraz więcej teatrów, które swoją ofertę kierują w szczególności do dzieci. Dlaczego warto wybrać je jako rodzinną rozrywkę?

 

Teatry dla najmłodszych znacznie różnią się od tych przeznaczonych dla dorosłej widowni. Oczywiście, największa różnica dotyczy repertuaru, ale nie tylko. Dziecięce spektakle opowiadają różne fantastyczne historie, ale przy tym także uczą – dzięki nim dziecko może zapoznać się bliżej ze światem, różnymi sytuacjami, może kształtować swoją wyobraźnię, stać się bardziej otwarte i tolerancyjne. To duży plus w stosunku do kina, ponieważ teatr wywiera większe wrażenie na dzieciach – w końcu mogą widzieć prawdziwych aktorów na scenie, a nie na ekranie. Repertuar jest przy tym dobrany do wieku dziecka, aby mogło ono wynieść z wizyty w teatrze jak najwięcej – dla małych dzieci przygotowuje się krótkie i proste przestawienia, podczas gdy te starsze z powodzeniem poradzą sobie z bardziej złożonymi fabułami.

Są jednak i inne różnice pomiędzy teatrem dziecięcym a dla dorosłych. Dotyczą one także sceny – w teatrach dla dzieci rzadko kiedy pojawia się wyraźnie wydzielona scena z podwyższeniem. Spektakle odbywają się na tym samym poziomie, przez co dzieci nie tylko lepiej widzą aktorów, ale również czują się bardziej wciągnięte w fabułę, ponieważ nie oddziela ich żadna sztuczna bariera. W przypadku spektakli dla najmłodszych częste są wspólne zabawy organizowane w trakcie czy po przedstawieniach, w których uczestniczą dzieci oraz aktorzy. To jeszcze więcej zabawy! Oczywiście, na uwagę zasługuje też zaplecze – rodzice z dziećmi mogą bez problemów korzystać z przeznaczonych dla nich toalet, przewijaków i innych udogodnień.

Teatry dla dzieci działają dzisiaj głównie w dużych miastach i to w nich repertuary są najbardziej rozbudowane. Ceny za bilety są umiarkowane, zwykle niższe niż w przypadku zwykłych spektakli teatralnych. Warto wobec tego pomyśleć o właśnie takiej rozrywce w trakcie weekendu zamiast kina. To interesujące i wciągające urozmaicenie dla każdego dziecka niezależnie od wieku!

Więcej na www.teatrmalegowidza.pl/pl/spektakle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.