Mięśnie Kegla i ich wpływ na jakość stosunku
Osoby, które chcą mieć udany seks, powinny zadbać o prawidłowe funkcjonowanie układu krążeniowego, oddechowego i o kondycję, która pozwoli im na intensywny wysiłek. Niezwykle istotną rolę przy osiąganiu orgazmu odgrywają także mięśnie dna miednicy. Do treningu mięśni Kegla służą specjalne kulki waginalne, które składają się z dodatkowych kuleczek w środku. W momencie, kiedy są one wprawione w ruch pobudzają mięśnie dna miednicy do pracy. Te partie mięśni powinni ćwiczyć również mężczyźni.
– To nie jest tak, że osoba super wygimnastykowana i elastyczna musi mieć automatycznie lepszy seks. To, co jest ważne, to kondycja, czyli ogólnie odporność na duży wysiłek, dobre funkcjonowanie układu sercowego, oddechowego – mówi Anna Moderska, edukatorka seksualna, ekspertka marki Fun Factory.
Bardzo ważne jest także sprawne działanie mięśni dna miednicy, tych, które są odpowiedzialne u mężczyzn za erekcję, a u kobiet za intensywność doznań w czasie penetracji.
– Sprawne mięśnie lepiej się kurczą, dzięki czemu te doznania są intensywniejsze i jest to po prostu przyjemniejsze dla obu stron. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni ćwiczyć mięśnie dna miednicy, żeby ten seks był dla nich lepszy. Mężczyźni sobie nie zdają często z tego sprawy, że np. fakt, że ich erekcja jest coraz słabsza, może być spowodowany tym, że po prostu te mięśnie są niewyćwiczone – mówi Anna Moderska.
Kondycja mięśni dna miednicy ma duży wpływ na sprawność seksualną mężczyzny – wzmacnia erekcję, pozwala kontrolować wytrysk i intensyfikuje orgazm. Dlatego panowie powinni regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla.
– Trzeba obkurczać i rozkurczać te mięśnie w każdej wolnej chwili. Mężczyźni mogą skorzystać z kulek Be Balls, które działają tak jak kulki gejszy u kobiet, tylko panowie wkładają je do odbytu. Kobiety mogą również korzystać z kulek, które powodują reakcję mięśni, naturalne obkurczanie się mięśni, czyli nie te kulki, które przytrzymujemy w pochwie, żeby nie wypadły, ale te, które grzechoczą. Wkładamy te kulki, a one ruszając się, powodują, że mięśnie dna miednicy zaczynają się obkurczać. Kurczą się i rozkurczają. Te kulki powodują, że mięśnie Kegla się wzmacniają, ale nie zaciskamy ich nerwowo – mówi Anna Moderska.
Taki trening można połączyć ze sprzątaniem czy spacerem, ważne żeby być w ruchu, bo wtedy kulki działają.