Zalety manicure hybrydowego

lip-1192463_640

Po tipsach i żelach manicure hybrydowy okazał się najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, które marzyły o pięknych paznokciach, ale bez potrzeby niszczenia ich płytki. Hybryda umożliwiła zyskanie pięknych i zadbanych paznokci w pięknym kolorze bez potrzeby doklejania czy też piłowania. I chociaż „zabieg” jest o wiele mniej inwazyjny, zaskakuje niezwykła trwałością. Lakier nie odpryskuje i nie ciemnieje nawet po paru tygodniach. To tylko niektóre z zalet.

Jak wspomniano we wstępie, paznokcie hybrydowe są bardzo trwało. Jedna wizyta u manikiurzystki oznacza zazwyczaj parę tygodni pięknego i głębokiego koloru bez nieestetycznych odprysków. Hybrydę najczęściej zmywa się nie dlatego, że lakier zaczął schodzić z paznokci, a dlatego, że przez rośnięcie płytki zaczynają pokazywać się tzw. odrosty.

Metoda hybrydowa zakłada pracę na naturalnej płytce paznokcia. To eliminuje potrzebę użycia wszelkiego rodzaju klejów czy innych, szkodliwych specyfików. Hybrydy mają dzięki temu estetyczny i naturalny wygląd, a dodatkowo są o wiele bardziej błyszczące, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego manicure. Warto do tego dodać, że ten charakterystyczny blask jest tak samo trwały, jak głębia koloru. Zabieg nie wymaga posiadania długich paznokci, więc mogą sobie na niego również pozwolić właścicielki krótkich pazurków. Dodatkowo hybryda utwardza płytkę, więc jej stosowanie pozwala na „wyhodowanie” z biegiem czasu dłuższych paznokci. Z racji tego, że hybrydy nie są szkodliwe, można je powtarzać tak często, jak się zechce.

Będąc obiektywnym należy oczywiście wspomnieć o kilku wadach, a raczej ograniczeniach występujących przy stosowaniu hybryd. Po pierwsze – lakieru hybrydowego nie można zmyć samemu w domu. Tradycyjny zmywacz może być odpowiedzialny za uszkodzenia na płytce paznokcia. W tym celu należy udać się do kosmetyczki (najlepiej tej samej, która wykonała manicure). Każdy salon oferujący hybrydę powinien używać specjalnych zmywaczy na bazie acetonu. Za największą wadę manicure hybrydowego uważa się brak możliwości przedłużenia paznokcia. Dodatkowo na hybrydach można umieścić jedynie wyjątkowo delikatne zdobienia.

Manicure hybrydowy jest stworzony dla kobiet poszukujących sposobu na piękne paznokcie bez potrzeby uszkadzania ich naturalnej płytki. Głęboki kolor plus trwałość to jego największe zalety. Warto rozważyć tę opcję podczas następnej wizyty u manikiurzystki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.