Jak ocenić czy kosmetyczka jest profesjonalna?

skin-care-1050979_640

Depilacja woskiem to zabieg niezwykle skuteczny. Już od wielu lat wzbudza zaufanie wielu kobiet i jest kojarzony z wysoka skutecznością. Oczywiście zabieg będzie profesjonalnie wykonany tylko przez doświadczoną i kompetentną kosmetyczkę. Domowe sposoby lub wybór salonu o niskiej renomie mogą doprowadzić do oparzeń skóry bądź powstania nieestetycznych wybroczyn. Istnieje wiele błędów często powtarzanych przez niedoświadczony personel. Pozwalają od razu stwierdzić czy natrafiłyśmy na nieprofesjonalny salon kosmetyczny.

Dobra kosmetyczka to nie tylko taka, która ma za sobą potrzebne studia i posiada własny salon. To kobieta, która ma ogromny warsztat, jest na bieżąco z wszelkimi nowinkami kosmetycznymi i podąża za nowoczesnymi technologiami w branży kosmetycznej. Charakteryzuje się miłym podejściem, odpowiednim dla klientki w każdym wieku oraz jest dobrą doradczynią i stylistką. Bardziej ważne jest dla niej dobro i zadowolenie pacjentki niż to czy danego dnia zarobi więcej czy mniej pieniędzy.

Zanim wybierzemy swoją sprawdzoną kosmetyczkę, zapewne odwiedzimy kilka różnych salonów. W przypadku wykonywania depilacji woskiem, będziemy mogły od razu stwierdzić czy mamy do czynienia z kompetentnym personelem. Jednym z najczęściej wykonywanych błędów jest brak sprawdzania temperatury wosku na nadgarstku przez kosmetyczki. Jeśli zauważymy, że kosmetyczka zamierza nanieść rozgrzany wosk na naszą skórę bez uprzedniego skontrolowania jego temperatury, od razu reagujmy. W przeciwnym razie mogłoby bowiem dojść do poparzenia.

Mało doświadczone kosmetyczki nie potrafią dobrać odpowiedniej ilości wosku. Bez względu na tłumaczenia kosmetyczki, w przypadku gdy zerwie ona warstwę naszego naskórka, możemy mieć pewność,  że wosku było zdecydowanie za dużo. Z drugiej strony, jeśli wosku będzie zbyt mało, nie przyklei się on do wszystkich włosków i zabieg będzie musiał być powtarzany. Prowadzi to do podrażnienia skóry. Jeśli więc zauważymy, że po raz trzeci na naszej skórze zostaje nałożony plaster, wiedzmy, że kosmetyczka nie ma jeszcze wystarczających umiejętności.

Najbardziej nieprzyjemnym skutkiem źle wykonanej depilacji woskiem jest pojawienie się siniaków bądź wybroczyn. Przyczyną ich powstania jest nieumiejętne zerwanie wosku. Amatorki odrywają plastry pionowo, nie poziomo i zapominają lub nie wiedzą o konieczności mocnego napięcia skóry podczas zrywania.

Wybór dobrej kosmetyczki ma ogromne znaczenie i wpływa nie tylko na skuteczność zabiegu, ale i nasze bezpieczeństwo. Przy okazji pierwszej depilacjiwoskiem, warto odwiedzić salon kosmetyczny, cieszący się wysoką renomą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.