Angielski nie tak straszny dla Polaka.

students-543808_640Każdego roku firma Education First publikuje raport umiejętności posługiwania się językiem angielskim w różnych częściach świata. Według ostatniego z nich jasno wynika, że nauka angielskiego nie jest nam straszna, mało tego, radzimy sobie z nią doskonale. Międzynarodowe przedsiębiorstwo poddało analizie 63 kraje, a jej ostateczne wyniki są dla nas bardzo dobre – znajdujemy się na szóstym miejscu w rankingu, przeskakując na nie z wcześniejszego, ósmego miejsca. Wyprzedzają nas jedynie kraje skandynawskie i Holandia. Niesamowity system edukacji, dobra szkoła angielskiego w każdym mieście? Jakie są przyczyny postępującej poprawy naszych zdolności językowych i dlaczego jesteśmy lepsi nawet od znacznie bardziej rozwiniętych państw Europy Zachodniej?

Okazuje się, że najważniejszą z nich są… nasze chęci. Znajomość angielskiego to szansa na dobrą przyszłość i możliwość znalezienia dobrej pracy. Dzisiaj nawet Częstochowa otwierająca się na rynki zagraniczne wymaga od młodych ludzi znajomości języka (dochodzi nawet do sytuacji, w której dla niektórych zawodów znajomość angielskiego to wymóg, a nie dodatkowa przydatna umiejętność wpisana w CV). Łatwość w przekraczaniu granic sprawia, że nikt nie wyklucza możliwości pracy za granicą. W zarabianiu pieniędzy i poszukiwaniu klientów jedyną przeszkodę może stanowić bariera językowa i młodzi ludzie doskonale zdają sobie z tego sprawę. Kolejna z przyczyn to poziom kształcenia. Zarówno system edukacji jak i każda szkoła angielskiego operują teraz najlepszymi narzędziami pomagającymi zapanować nad przyswojeniem języka.

Jak pokazują dane, co roku poziom znajomości języka angielskiego rośnie. Wśród kontynentów pierwsze miejsce zajmuje Europa. W samej Polsce w czołówce znajdują się duże miasta takie jak Warszawa i Kraków, dalej, chociaż także z tendencją rosnącą znajdują się te mniejsze, jak Częstochowa. Pod względem płci, już od kilku lat znacznie wyższy poziom umiejętności językowych wykazują kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.